Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit szóltok a Nightwish és...

Mit szóltok a Nightwish és Anette közös döntéséhez, hogy Anette kilép a bandából?

Figyelt kérdés
2012. okt. 2. 10:28
1 2 3
 1/21 bamboochatheone ***** válasza:
100%

Teljesen lesokkolt. Én minden formában imádom Anette-t. Nem mondom hogy Tarja rossz volt vagy egyértelműen negatív, de Nettivel sokkal vidámabb felszabadultabb volt az egész légkör, a hangjára semmi panasz nem lehet, hisz elég meghallgatni a Scaretale-t... Szerintem a srácok vagy engedtek a régi őskövület bemattult látással rendelkező rajongóknak akik szerint bárki jobb mint Anette, mert csak őt ne hallják. Pedig ahhoz képest hogy idén volt 41 éves bárki megirigyelheti.

Véleményem szerint úgy két éven belül amikorra meglesz az új énekes, mert ugye lesz, rájönnek hogy Anette pótolhatatlan.

Remélem azért még meggondolják magukat.

2012. okt. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

De én azt nem értem, hogy most azért fújt rá az összes bandatag, mert a Seattle-i koncert előtt lebetegedett? Legalábbis a rockerek.hu-n ezt olvastam...


Meg szerintem most valami őszi front lehet, ami tagcserére ösztönzi a bandákat, mert a Beattle Beastnél is csere volt...

2012. okt. 2. 14:09
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom nem a betegséggel volt a gond, hanem hogy az együttes nem mondta le a koncertet, hanem felkértek valakit hogy helyettesítse Anettet, csak vele nem konzultáltak erről.
2012. okt. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 bamboochatheone ***** válasza:
Nagy baromság az egész.
2012. okt. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
19%

Még a közlemény első mondatatát végig se olvastam, h Anette távozik a NW-ból, megijedtem, h jó ég, akkor most elmaradnak a koncertek?? De utána megnyugodtam és kifejezetten megörültem a hírnek, mert én egy anti-Anette-fan vagyok. Én 12 éve vagyok nagy NW-rajongó, aki minden számot kívülről énekel, megvan minden CD, mindig az első sorban vagyok-típus. Úgy h van viszonyításom Tarja és Anette munkássága tekintetében.

Amit te "közös döntésnek" hívsz, az a kirúgás más kifejezéssel, hisz már régóta a levegőbe lógott a tény, h Anette-t annyira érdekli a zenekar, mint engem a Megasztár... Áprilisi koncertnél is szembeötlő volt, h mennyire nincs jelen a bulikon lélekben, mintha nem is érdekelné őt az egész. Egy énekes munkája nem csak abból áll h kiáll énekelni és rázza közben a fenekét, ha hiányzik belőle az elkötelezettség és a lelkesedés, akkor megette a fene az egészet.

Másrészt szerintem a hangja sem illett a zenébe, a NW egy nagyon lírai, érzelmes zene, olyan hang illik hozzá, ami kedvességet és szenvedélyt tükröz, gondolom a fiúk is közben rájöttek, ha a zenekarnak nem egy modellre, hanem egy énekesnőre van szüksége - legalább egy olyanra, aki ki is tudja énekelni a számokat, és emberileg is ki lehet vele jönni, és nem hisztizik ha már megint az egész évet utazással kell tölteni.

Ez az elküldéses dolog sem egyik napról a másikra született, valószínűleg már tervben volt, csak gondolom a turnét még végigvitték volna Anette-vel. Az h valamiért kórházba került 1 napra, lehet h elindított egy láncreakciót, lehet h nem tudták, h mennyi ideig lesz beteg (már ha tényleg beteg lett, nem csak egy "megtervezett akció" része). Egy ilyen zenekarnak sok zenész ismerőse van, mindig van a tarsolyban énekesnő ismerős, aki ismeri a számokat. Szerintem Anette még kórházba volt, amikor már gépre ültették a másik csajt. De majd kiderülnek a részletek, ha kijön valami interjú féle. Pár hete ecseteltem a "Főnöknek" részletes véleményemet Anette-ről (nem tudok róla hízelegni...), h mennyire nem passzol Nightwish-be, ki hitte volna h a vonzás törvénye ennyire működik, meglepődtem. :)

No én nem búslakodok, 1 hónap és megint Nightwish koncert lesz, ha makker leszek lesz meet'n'greet is, de majd úgy nyomulok, h legyen. :)

2012. okt. 3. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

A véleményem az, hogy Anette sokkal jobban otdatette magát, mint Tarja. Az egy dolog, hogy nem sok érzéke van az éneklés közbeni táncoláshoz, de hát ő nem is kapott operaénekesi képzést (ahhoz gondolom jár némi mit-csináljunk-a-színpadon-elmélet), így hát nem tud mást csinálni, mint hogy riszálja a fenekét. De látszott rajta, hogy az egészet nagyon élvezi. Egyébként is, nem vagyok Tarja-ellenes, de hányszor láttátok Tarját a többieket ölelgetni a koncerten? Szóval Nettan valahogy sokkal emberibb.

Ami pedig a betegséget illeti... cisztát találtak a máján. Ez pedig nem hiszem, hogy csak egy kis sajtófogás lenne, hogy megmagyarázzák, miért a Camelotosok léptek föl helyette. Szerencsétlen nőt azért elég komolyan érinthette, és amikor ehhez hozzájött, hogy nem kérdezték meg a helyettesítésről...

És nem hiszem, hogy Tuomas dobta volna ki, mint Tarját és Marco elődjét. Hiszen harmincadikán még ott örvendeztek az oldalukon, hogy milyen jó, hogy Anette hangja ismét ragyogó. Aztán egy nappal később közzétették a már ismert közleményt, amiben épp hogy csak megindokolják a döntést.

Itt nekem valami nagyon-nagyon bűzlik. Legutóbb pontosan elmagyarázták, hogy miért megy el Tarja, pont azért, hogy elkerüljék a telefonálgatást. Szóval itt vagy nem biztosak a dolgukban, vagy pár napon belül közzétesznek valami magyarázatot, mert el fogják őket árasztani a rajongói levelek mind az Anette- mind a Tarja-pártiak részéről, nem is beszélve a sajtóról... Szóval, sok szerencsét Nightwish. Kíváncsi vagyok, mi lesz ebből.

2012. okt. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az lesz belőle, hogy az amerikai turné után leülnek, megbeszélik, és ezt az amerikai dolgot úgy fogják fel, mit egy helyettesítést. Anette már eleve úgy utazott ki amerikába, hogy otthon a gyereke lázas, hányásos beteg volt, meg ő maga is. mégis amikor megérkezett, pár órával később már mosolyogva állt a színpadon, mintha semmi baja nem lenne. közben pedig belülről majd szétfeszítette az aggodalom a gyereke miatt. biztos vagyok benne, hogy a betegségéhez is köze van annak a sok stressznek, amit a gyereke iránti aggódás okozott.
2012. okt. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

és hogy nem jópofizott a bulikon? hát istenem.... akinek van gyereke, csak az tudja, mennyit aggódik egy édesanya, amikor ott kell hagynia egy beteg gyereket. gondolom, Anettenek a koncert után jobb dolga is akadt, mint bájcsevegni emberekkel, miközben a gyereke esetleg több ezer kilométerre van tőle.

egyébként meg Tarja k*rvára közösségi ember volt, mi? azért nem volt hajlandó velük még csak egy gépen sem utazni. meg leülni a közös autogramosztásokra... a végén még próbálni se próbált a fiúkkal. szóval ne gyere nekem azzal, hogy Tarja mennyire odatette magát, mert ha valaki, hát akkor ő aztán tényleg egy különcködő valaki volt.

am meg ha igazi Nightwish fan lennél, akkor tudnád, hogy Tuomas egyáltalán nem olyan irányzatban akart elindulni az együttessel mint amilyenben Tarja miatt kényszerült... ha olvastál volna kicsit a történetükről, akkor tudnád, hogy Tuomas pont Anette hangja által tudott kiteljesedni alkotásában, mert a kezdetek kezdetén ő pontosan ilyen albumot szeretett volna mint az Imaginaerum. csak Tarja nem bírta, ezért kénytelen volt változtatni.

és amint azt tudjuk, a Nightwisht nem Tarja alapította, hanem Tuomas... szóval amíg ő él és alkot, addig a Nightwish él és létezni fog akkor is, ha csak pár százan lesznek a koncertjeiken, mert Tuomas nem olyan mint Tarja, aki csak a pénzt hajtja. Tuomas azért alkot, mert tele van a feje gondolatokkal, és azt mondta, amíg ez így van, addig a Nightwish létezni fog, bárki legyen is az énekes, mert ha nem írhatá ki magából a gondolatait, akkor valószínűleg diliházban kötne ki...


ja és még így a végére egy szösszenet. nem tudom, te hogy éreznéd magad, ha egy régi barátod hátba szúrna azzal, hogy nincs rád szüksége.

bármennyire is nem akarjátok elismerni, Tarja igenis Tuomasnak köszönheti, hogy ma ott van ahol. mert ha anno Tuomas nem őt kéri fel énekelni, akkor Tarja ma valószínűleg csak egy huszadrangú kis kórista lenne valamelyik finn kórusban.

és az, ahogy Tuomasnak nyilatkozott, hogy ő a Nightwish nélkül is boldogul... undorító. persze, amikor már felkapaszkodott Tuomas hátán a hírnévig, olyankor már könnyű pofázni.

Tarja egyszóval a szememben egy undorító, karrierista nő, aki átgázol bárkin a karrierje érdekében. ennyi.

2012. okt. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 bamboochatheone ***** válasza:
Sachia & Edith69 köszönöm hogy leírtátok azt amit gondolok.:) Első voltam.
2012. okt. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

A lényeg megszabadultak végre ettől a középkategória nőszemélytől. De legközelebb most már tényleg egy profi énekest keressenek, akinek tényleg a zene az első!

Az olyan nő akinek meg a család az első, maradjon csak szépen otthon a fakanál mellett, ne a világ egyik legismertebb zenekarába jelentkezzen, ahol keményen kell dolgozni és nem a többieket hátráltatni! Az h az Imaginaerum turnét csak egy fordulósra tervezték, csak neki köszönhetjük. A Once meg a DPP is két fordulós volt, csak már a DPP alatt kibillent a bili, h nem bírja a sok koncertet. Tarjával hány élő koncertet adott a NW? 1400 körül? Nettikével a 2 albumnyi turné se bírta ki.

Aaaah még mindig el se hiszem, h végre kikerült Nightwishból, jól indult ez a hónap, és úgy összességében ez az év olyan jó volt, és tényleg jó ha új énekesnő lesz, nagyon remélem egy szélesebb hangterjedelmű lesz, aki azért minden számot ki tud énekelni, és nem csak énekel, de hozzá is ad valamit pluszt a zenéhez. Már nagyon várom a következő fellépésüket, meg kívámcsi vagyok az új lányra, még ha csak helyettesít is, remélem lesz az 'Ever Dream'. Hehe, majd jelzem a bossnak, h legyen szíves beletenni a londoni setlistbe, és az akkor egy tökéletes szülinapi ajándék lenne számomra. :))

Bye Bye Anettka!

2012. okt. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!