Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi az az autotune, amit...

Mi az az autotune, amit manapság a popdalokkal kapcsolatban emlegetnek?

Figyelt kérdés
2012. okt. 25. 04:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Kijavítják a hangját , szebbé teszik .

Például itt 1 videó , ezt 1 sima amerikai hiradóból vágták össze és autotuneolták fel : http://www.youtube.com/watch?v=VKsVSBhSwJg


Vagy például Obama bá beszédét vágták össze a Replay című hiphop számmá : http://www.youtube.com/watch?v=ej_H8wYo2s4



Magyarul : így bárki tud énekelni hogy felveszik a beszédét és autotuneval zenésítik

2012. okt. 25. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
értem, köszi. De egyes énekesek mért használják ezt? Mert értem én, hogy jobb a hangjuk, de azért van, aki amúgy is jól tud énekelni. Pl. Britney-ről mondta valaki egyszer, hogy ilyet használ, de azért neki van hangja szerintem.
2012. okt. 25. 19:33
 3/7 hell-ikon ***** válasza:

Egész egyszerűen felkapott, divat lett, valami újat hozott anno a zenei műfajba.


Ha jól emlékszem - ami közel sem biztos - talán Cher, Believe című dalában csendült fel először, mert a művésznő egy adott magas hangot állítólag nem tudott kiénekelni (legalábbis így szól a legenda). Valamikor a 90'-es évek végén nagy siker volt az a dal.

2012. okt. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2012. okt. 27. 00:48
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy oltári naiv megjegyzés lesz a következő, de ez azért így csalás.
2012. okt. 27. 00:49
 6/7 anonim válasza:

Az autotune a hamis hangok automatikus (gép általi) javítását jelenti. Ettől nem lesz szebb senkinek a hangja, de legalább nem lesz hamis az ének.

Alapvetően két fajta énekesnél használják előszeretettel:

1. Aki nem képzett énekes, csak híres és ezért megpróbálnak eladni vele egy lemezt. Pl.: Friderikusz.

2. Akinek nagyon jó, különleges hangja van, de nehezen kontrollálja, ezért alapvetően hamisan énekel.


+1. Amúgy a tendencia az a stúdiókban, hogy minden éneksávra ráhúznak egy autotune-t, ha valami nem volt hamis, azzal úgysem csinál igazán semmit.

2012. okt. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2012. okt. 29. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!