Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Felháborítóak a könnyűzenei...

Felháborítóak a könnyűzenei lemezek ára, ti is így érzitek?

Figyelt kérdés
Most voltam a media marktba, kárpátia lemez 4700, ákos 5300, hát komolyan mondom ilyen árak mellett a zenészek megérdemelik, hogy az emberek letöltik a lemezeket és nem veszik meg.

2012. okt. 30. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A letöltések bizonyítottan nagyobb bevételt hoznak egy művésznek, mert több emberhez jut el a munkássága és többen döntenek arról hogy pénzt is adnak érte.


Kiadófüggő is a dolog, a mainstream zenéknél általában fix az ár, míg az underground esetén szoktak idővel árat csökkenteni, míg végül ingyen kiadni a lemezt. Mivel a pop-iparban van a pénz, abból nem engednek.

2012. okt. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Nincs előadó ma Magyarországon, akinek a lemeze megér ennyit.
2012. okt. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
tudod, a zenészeknek is meg kell élnije valamiből...
2012. okt. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, meg kell élniük, ez az egyik, másik, hogy sok energiát, mint munka fektettek bele; meg elektromos cuccot is használtak, pl fel kell venni valamivel, na azoknak a költsége, meg azér egy Ákos-lemez az királyság, az tényleg profin meg van csinálva, de én nem veszem meg, mert most tényleg nincs arra költeni, de attól még pl ő tudom, hogy sokat dolgozott rajta. Én ami fenn van neten, azokat hallgatom minden előadótól:)
2012. okt. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
és ha logikusaban nézzük, ha többen vennének cd ket jóval olcsobb lenne
2012. okt. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
a ''nincs eladó akinek a lemeze megér ennyit'' kijelentéshez annyit, hogy izlések és pofonok. ami neked nem jön be másnak lehet, hogy igen.. attol mer neked egy CD szerintem még 200 ft se érne meg másnak megéri a 4-5 akár 6 ezres ára is.
2012. okt. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, egy zenész joggal próbálja, próbálná ennyiért eladni a lemezét. Abba a lemezbe nem kevés energiát, ötletet, pénzt fektetett bele. Amég megírta a számot, a sok idő ameddig begyakorolták, a stúdió munkálatok... A stúdiózás nem olcsó dolog, több száz ezreket elkölt az ember arra hogy felvegyen egy 5-6 számos albumot, plusz az utómunka. Abban igazad van hogy eszméletlen drágák a mai lemezek, de ez a mai Magyar átlag fizetésnek nevezett röhej miatt van sajnos. (Ez már inkább politikai dolog szóval nem is megyek bele.. :) ) A letöltésekről csak annyi a véleményem hogy az mp3 nem egy jó minőségű formátum, tehát ha lemezt veszel azzal minőséget is kapsz! :)
2012. okt. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!