Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek a Cort...

Mi a véleményetek a Cort AD-810 gitárról?

Figyelt kérdés

[link]

Valamint azt hallottam, hogy a lakkozatlan festés besötétedhet, elcsúnyulhat, ez igaz? Mik a tapasztalataitok?



#gitár #Cort #akusztikus #open pore black
2012. okt. 30. 14:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. A gitár az áráért jó kis hangszer, használtam.

2. Ez egy fekete gitár, mit értesz az alatt, hogy lakkozatlan és besötétedhet? :)

Egyrészt lakkozott, másrészt hová sötétedne? :)

3. Minden lakkozás változik az idővel valamennyire, a környezeti hatások miatt (napfény, kopás, stb.)

4. A natúr színűt használtam, egy év alatt semmivel se lett csúnyább vagy sötétebb. És ha méágis besötétedik, az miért baj?

2012. okt. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

OPB, azaz open pore black, tehát lakkozatlan fekete, legalább is, ha jól tudom, akkor azt jelenti:) És ugye a feketének is vannak árnyalatai, lásd példának, ha egy fekete ruha vizes lesz, megváltozik a színe:) Ha egységesen változik a színe, az nem zavar, csak a kézen levő nedvesség, zsír hatására foltosodhat. Azaz, nekem ezt mondták, aztán ki tudja :)

Köszönöm a választ!

2012. okt. 30. 17:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog színeződni.
2012. okt. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagyon keversz valamit.

Az Open Pore Black azt jelenti, hogy lakkozás előtt nem használtak rajta olyan alapozót, ami arra való, hogy a fa pórusait tömítse, ezért sose lesz teljesen tükörsima, azaz tükrösen fényes felülete. Ettől még lakkozást kapott több réteget, de a polírozás után is amolyan selyemfényű marad.


De egyébként ez is ott van:


Lakkozás: selyemfényű

2012. okt. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még valami: a teljesen lakkozatlan hangszer nagyon ritka. A fát védeni kell valamivel, ha nem festéket használnak, akkor páccal, olajjal beeresztik, de olyan, hogy teljesen felületkezelés nélküli, nem nagyon akad, és általában a végén mindig kapnak valami lakkozást.
2012. okt. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ááááá, értem, akkor valamit tényleg nagyon elkevertem az idő folyamán, köszönöm szépen:D
2012. okt. 30. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!