Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek milyen gitárt...

Szerintetek milyen gitárt vegyek? Elektromos vagy Western gitárt?

Figyelt kérdés
Már kb 2,5 éve gitározok olcsó nylon húros gitáron, és gondolkoztam, hogy váltanék. Érdekel a rock, a szólózás, viszont a sima akusztikus hangzás is vonz. melyiket érdemesebb választani? Egy elektromos, vagy egy fém húros dobgitárt?

2012. okt. 30. 19:59
 1/2 anonim válasza:
Szerintem inkább egy jó elektromos gitárt vegyél,hiszen az jobb a szólózáshoz és elvileg azon is be lehet állítani hogy olyan legyen a hangja mint az akusztikus gitáré vagy legalább hasonló.
2012. okt. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az elektromoson sose fogsz akusztikushoz hasonló hangot kapni (kivéve a Variax gitárokat, illetve azokat, amiben van piezo hangszedő is, persze ez is csak közelítés).


Vannak ún. hibrid gitárok, amelyek valamennyire igyekeznek a kettő tulajdonsáhait egyesíteni.

Az Ibanez Talman egy akusztikus hangszer, de mágneses hangszedővel és elektromos gitárhoz hasonlóan vékony és "gyors" nyakkal.

[link]


Ennek ugyan nem tipikus akusztikus a kierősített hangja a mágneses hangszedő miatt, de mégis sokkal közelebb van hozzá, mint egy elektromosé.

Volt ilyenem máafél évig és nagyon szerettem, jó kis hangszer.


Aztán van a Taylor T5, de az ugye félmillió körül...


Ennek egy olcsóbb alternatívája, a Crafter hibrid sorozata, amiről azt mondják, a T5 koppintása, valóban hasonlít rá, de az ára jóval kedvezőbb.

Nekem egy SAT-BUB van belőle és nagyon jó hangszer, van egy Kent Armstrong mágneses és egy piezo a hídnál, a kettőt tetszőlegesen lehet kombinálni.

Majdnem ilyen, csak az enyémben humbucker a mágneses.

[link]

2012. okt. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!