Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a gitárról?

Figyelt kérdés
kezdő vagyok nagyon szeretnék megtanulni. ez fémhúros vagy nylon? [link]

2012. nov. 2. 15:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez nylon húros. Ha a húrlábon fűzni kell a húrt, a hangoló kulcs pedig csont vagy műanyag, akkor 99% nylon húros a hangszer.

MSA gitároknak szerintem rosszabb a hírük, mint amilyenek. Nyilván a megfelelő minőségi pozícióban kell kezelni. Kezdésnek, eldönteni, hogy tényleg akarsz-e gitározni teljesen megfelel.

2012. nov. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nagyjából igaz, amit az első válaszoló írt, de a csont vagy műanyag hangolókulcs gomb, mint megkülönböztetés, egyáltalán nem.

Rengeteg acélhúros gitárnak, sőt rengeteg elektromos gitárnak is van műanyag hangolókulcs gombja. A csont csak a drágább modellekre jellemző egyébként.


Ami sokkal jellemzőbb, az a hangolókulcsok elrendezése. Acélhúros gitárokon a fej egy tömör lap, amibe hátulról mennek bele a hangolókulcsok, melyeknek tengelye felfelé mutat.

A nejlonhúros gitárokon pedig szinte mindig két bevágás van a fejen, melyekbe oldalról mennek bele a hangolókulcsok, tehát a tengelyeik pont a résen át keresztben láthatóak.

2012. nov. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
de azt hallottam hogy a nylon húros nem olyan jó és nagyon sokat kell hangolni :\ erről mi a véleményetek?
2012. nov. 2. 15:56
 4/14 anonim ***** válasza:

"nem olyan jó"... mihez képest?


Más a hangzása, általában más zenéhez használják, mint a fémhúrost.

Klasszikus zenére, flamenco-ra sokkal jobb, mint bármilyen más gitár.


Tanulni annyiban könnyebb vele, hogy a nejlonhúr kevésbé vágja az ujjadat majd. A fémhúrosnak hangosabb, fényesebb a hangja általában, de nehezebb is lenyomni a húrt.


A nejlonhúroknak kicsit több idő kell, míg stabilan beállnak. Ha jó a gitár és a jó a húr nem kell "nagyon sokat" hangolni.

2012. nov. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
viszont ha rockosabb punkosabb zenét szeretnék játszani akkor mindenképpen fémhúrosat vegyek igaz? vagy ha esetleg megveszem ezt és kicserélem a húrt? ez lehetséges?
2012. nov. 2. 16:21
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha rockosabb, punkosabb zenét akarsz, vegyél elektromost.

Ez semmiképpen nem arra a stílusra való.


Azt meg felejtsd el, hogy fémhűrt teszel rá. A fémhúros gitárokon olyan plusz merevítések vannak, amik elég erőssé teszik, hogy a fémhúrok jóval nagyobb feszítőerejét elviselje, ha ilyen nylonhúros gitárra fémhúrt raksz, előbb-utóbb mindenféle baja lesz (nyak görbül, híd ragasztása elenged, felpúposodik a híd környékén a test, megreped, ilyesmi...)

2012. nov. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
értem. erről itt mi a véleményed/véleményetek? fémhúros? jó márka nekem kezdőnek? megérné? [link]
2012. nov. 2. 19:00
 8/14 anonim ***** válasza:

Gitárshopon nézelődj inkább.

Bár én áldoznék egy vadiúj Epi Dr100-ra, vagy egy olcsóbb Cortra.

2012. nov. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
és ezek nagyjából mennyibe kerülnek?
2012. nov. 2. 19:38
 10/14 anonim ***** válasza:

Azt a Johnson-t nem ismerem, amit belinkeltél, másik Johnson akusztikusom van és az az áráért jó hangszer.

Ezzel a Cort-al is jó tapasztalatom van.


[link]

2012. nov. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!