Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a vélemyényetek a Cort, és...

Mi a vélemyényetek a Cort, és a Vorson gitárokról?

Figyelt kérdés
Valami igényesebbet szeretnék venni, van rá kb 32.000 forintom. Melyiket válasszam?

2012. nov. 5. 20:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát annyiból nem fogsz igényesebbet venni, ez az árkategória gitároknak a legeslegalja.

De akkor már inkább egy használt Cort, a Vorson tűzifa.

2012. nov. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, Vorson-t semmiképp nem veszek, hallottam hogy egy hulladék... viszont a Cort állítólag nem is rossz.. ez tényleg így van? (azért nem Fenderhez, Gibsonhoz vagy Ibanezhez hasonlítva :) )
2012. nov. 6. 06:41
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem két Cort gitárom volt, most van Fender, Gibson, Line6 JTV Variax, meg még egy pár és nyugodtan merem javasolni a Cortot.

Természetesen nem garantálhatom, hogy minden Cort egyeneletesen és egyformán jó, nekem egy KX1Q volt, ami a Cortnál talán a felső-közép kategória, ez egy nagyon jó kis középkategóriás hangszer volt, a másik egy AD810 akusztikus, ami egy kezdő színtű gitár és az áráért ez is elég jó hangszer.

2012. nov. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ.

egyébként ba soundstation márka mennyire megbízható? mert voltam hangszerboltba, és a boltos ajánlotta, mert megbízható állítólag...

kipróbáltam, szépen muzsikált, kézre állt, nem recseg, kényelmes... valószínűleg kedden megveszem. Soundstation SMB - 100

ez lenne az..

2012. nov. 7. 17:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Vorsonnál is borzasztóbb, azért ajánlotta a boltos, mert azon van a legnagyobb haszna.
2012. nov. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem hiszen hogy azért mondta, mert volt pl. Harley Benton, vagy Vorson, ami viszont DRÁGÁBB volt. De mondta hogy ezek szarok, és olyat ne vegyek.... ezt ajánlotta..
2012. nov. 8. 06:42
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen. Mert olyanok a kapcsolatai, hogy azon több a haszna.

De vegyél csak azt nyugodtan, majd megbánod...

2012. nov. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy drágább-e vagy olcsóbb, hanem hogy mennyibe van neki és mennyiért adja.


Nyilván minden boltos szeretné a legtöbbet kihozni minden eladásból, mert különben nem tudja fenntartani az üzletet.

Ugyanakkor az is érdeke, hogy ne legyenek aztán olyan vevői, akik később megbánják, hogy rábeszélte valamire és elterjesztik róla, hogy nem érdemes nála venni.


Ezek közt egyensúlyoz. Ha mondjuk valaki egy nagyobb értékű cuccot vesz és úgy tűnik, van pénze még később venni, alighanem hajlandó lesz kevesebb bevétellel is beérni a hosszú távú üzlet reményében.

Ha valakin úgy látja, hogy a legolcsóbbat akarja megvenni és egy jó ideig nem is lesz pénze másikra, akkor talán inkább abból az egy eladásból akar többet kihozni.

Nem tudom, így van-e, csak feltételezés.

2012. nov. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem egy Soundsation gitárom van, ezzel kezdtem. Sdv 300-as, SG forma. Nagyon jó kis kezdő gitár, próbáltam már Vorson-t s, és ég és föld a kettő! Egyáltalán nem gagyi (az árához képest). Jelenleg egy BC Rich Mockingbird-öt nyúzok, de még mindig megvan az Sg második gitárnak. :D

Nyugodtan megveheted! :)

2012. dec. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Deméért válasza:

Nem olyan rosszak azok a Vorsonok, nekem volt 2 is Vlp 350.

Tudni kell beállítani őket, nem nya..ják ki a seghged de szólnak, lehet velük demózgatni, ami nállam negatívum volt az hogy az elektronika mind két esetben kicsit zümi volt de az is orvosolható nem nagy dolog. annyiért amibe kerülnek nem rosszak.

2013. júl. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!