Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hegedűsök! Nagyon nehéz...

Hegedűsök! Nagyon nehéz megtanulni játszani?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék megtanulni, de kíváncsi vagyok milyen is valójában. Még sose volt hegedű a kezemben, közelről nem is nagyon láttam, de gyönyörű hangszer! Nektek mennyi idő volt megtanulni, nagyjából hegedűzni milyen érzés nagyon nehéz?

13L



2012. nov. 13. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Anyukámat megkérdeztem (ő hegedűművász), és azt mondta, hogy 13 évesen elkezdeni megtanulni már elég késő, sőt ha életcélod (mint szakma) a hegedülés, ahhoz jóval korábban kell elkezdeni tanulni (6-7 évesen).

Ha csak hobbiszinten gondolod a hegedülést, akkor bármikor elkezdheted. Nehéz, főleg kezdetben, amikor még az állóképességet is igencsak próbára teszi.

2012. nov. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Én csak hobbiként szeretném. :)
2012. nov. 14. 17:07
 3/6 Orsi*** ***** válasza:
én 5 éve hegedülök,és egyáltalán nem gondolom nehéznek,bár ez leginkább attól függ,hogy mennyire szeretsz rajta játszani,mert ha nekem egy darab nem tetszik akkor képtelen vagyok azt meg tanulni...:D
2012. nov. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hmm, amíg csak gondolkoztam rajta, hogy elkezdjem, én is olyanok válaszát kerestem, akiknek már minden bizonnyal van tapasztalatuk a hangszerhez. Az érzéseim a dologgal kapcsolatban úgy váltakoztak, ahogy kattintgattam egyik oldalról a másikra, válaszokat keresve, biztatásért ácsingózva. Persze ilyenkor mindenki azt írja le, ahogy ő éli meg a zenetanulás körülményeit. Most járok második hónapja zeneiskolába és örülök, hogy nem hagytam magam lebeszéltetni saját magammal :D Szóljon hát bíztatóan beszédem: kezd el, nem fogod megbánni, a hegedű egy csodás hangszer! Jah, és majd én meghazudtolom azt az állítást, hogy aki későn kezdi, az nem ezzel fog foglalkozni. :) 16/F
2012. nov. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. nov. 15. 14:47
 6/6 boboooka válasza:

én már 8éve hegedülök, szerintem egyáltalán nem nehéz!

de állóképesség az kell hozzá.

most pl.: river flows in you-t tanulom hegedülni, de e mellet még elég sok mindent tudok. meg hát eléggé időigényes hangszer. ha nem gyakorolsz akkor az nagyon látszik. :)

2012. nov. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!