Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért történik ez a gitárommal?

Miért történik ez a gitárommal?

Figyelt kérdés

[link]


szoval ilyen gitárom van,és a középső pickup mellet elkezdett lejönni a festés a fáról,ugyan ez mögötte a műanyag lap mellet.


Miért van ez?



2012. nov. 13. 21:23
 1/6 A kérdező kommentje:
még annyi kimaradt hogy minden este letisztitom,és álványon tartom, vagy benne van a tokjába és ugy van az álványra téve,de tegnap még nem volt semmi baja,de ma amikor kivettem a tokjábol észrevettem rajta a hiányzó festéket
2012. nov. 13. 21:25
 2/6 anonim ***** válasza:

Mivel tisztítod?


Amúgy általában nem egyik napról a másikra történik az ilyen, legfeljebb eleinte nehéz észrevenni.

Hőmérséklet és páratartalom változások miatt a lakkozás repedezhet, ahol tágul-zsugorodik valamelyest a fa.

Ez természetes, minden gitáron egy idő után előfordul, persze változó, milyen hamar.

2012. nov. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
dunlop citromolaj, tudok ellene tenni valamit?
2012. nov. 13. 22:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem nem sokat, azon túl, hogy valahogy a hőmérsékletet és a páratartalmat szabályzod.

Lehet az is, hogy a festés nem sikerült tökéletesen a gyárban.


A páraváltozás egyébként a leginkább az akusztikusokra veszélyes, főleg a kiszáradás, ezért azoknál ajánlott a tokba páraszabályzót tenni, de nyilván hat valamennyire az elektromosokra is, nem tudom, felétek mennyire jellemző a nagy változás (én most nem Magyarországon vagyok). Télen mindenesetre szárazabb szokott lenni a levegő. Itt felénk elég nagy a különbség, nyáron 70-80%, télen 20-30%. A gitár úgy 45% körül érzi magát jól.

Én a szobában, ahol a gitárokat tartom, használok párásítót és légszárítót, mikor melyik kell, van egy digitális páratartalom mérő műszer, az alapján.

2012. nov. 14. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, szerintem a fütéssel lehetett valami
2012. nov. 14. 21:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Több ilyen ibaneznek is kopik a festése! Nézz használtan ilyeneket, nem egynek láttam szarrá kopva azt a részt.
2012. nov. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!