Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen erősítőt (combo vagy...

Milyen erősítőt (combo vagy fej+láda) ajánlotok kisebb koncertekre illetve próbaterembe? (70-100wattig)

Figyelt kérdés
Van egy amatőr bandám, lassan jönnek a koncertek úgyh. szükségem lenne egy 70-100wattos erősítőre(többnyire clubokba, kisebb helyiségekbe kellene. Punk rockot játszunk, szóval megelégszem egy clean és egy OD. csatornás amp-vel is. Szemezgettem már a Fender FR 212vel. Megéri-e combot venni, vagy inkább fej+láda?(illetve elég hangos lesz-e a Fender) olyan 85ezer FT-ig kellene

2012. nov. 18. 21:36
 1/5 anonim válasza:
Ha jól ki van erősítve, és a combo csak a jelenléti hangerőt adja, akármilyen pici is elég. Én egy amerikai gyártmányú, 60w-os, Tech 21-en játszom, ami magában is jól szól, de ha ki van téve a hangfalakra, alig kell neki hangerő. Egyébként a Fender-ek nagyon jók, eddig csak jókat hallottam róluk.
2012. nov. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én most csak a ''natúr'' hangerőre gondolok:) + kihangosítás vagy keverőre dugás nélkül:P
2012. nov. 18. 22:11
 3/5 anonim válasza:
Akkor viszont min. 100W, és jobb a fej+láda (szerintem).
2012. nov. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem sok évig volt Fender Frontman 212R típusú kombóm. Nem fogsz benne csalódni, eszméletlen nagyot szól. Koncerten is használtam, hangosításra nem volt szükség, hangerő potit talán ha félig tekertem ki.
2012. nov. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Fenderrel nekem is volt tapasztalatom, kihajtás nélkül lazán beszólt egy normál kosárpálya méretű termet. Nekem 65w-os félig csöves Marshallom van (vs65r). Ugyan kicsit 70 w alatt van, de iszonyat hangos, haverom Fender Mustang 100w-osával lazán felveszi a versenyt.
2012. nov. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!