Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Az elektromos gitáromat...

Az elektromos gitáromat PC-vel akarom összekötni. MIlyen átalakitó felelne meg legjobban?

Figyelt kérdés
A hangminőséget befolyásolja-e, hogy egy 3,5 mm-es jack-jack kábelt használok egy 6,3-as átalakitóval (tehát 6-os jack átalakitó a gitárba, aztán a 2 3,5-ös végű kábel egyik vége a gitárba, másik a PC-be) vagy használjam a 6,3-as gitárkábelemet egy 3,5-ös átalakitóval?

2012. nov. 25. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyik se fog jó eredményt adni, nem annyira a kábel miatt, hanem azért, mert a gépnek mikrofonbemenete van, az meg impedancia és erősítés szempontjából nem a gitárhoz való.

Vegyél egy külső hangkártyát, ami kifejezetten erre a célra készült.

2012. nov. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]

ha ilyened van akkor egy átalakítóval bedugod ide a kábelt (tökmindegy milyen, nem rondít), és így megszólal a gitár csak az a baj hogy tisztán.

kell egy effekt pedál vagy a netről letöltesz egy programot

(pl. guitar rig)

2012. nov. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Javasolnám a :

Guitar.Rig.4.Pro. programot,és mellé

fel kell tenni az ASIO4ALL_2_9_English progit

hogy a hang ne legyen késésben és mehet a nóta.

(Alaplapi hangkártyám van )

Nekem a gityó a mikrofon bemenetre van dugva

és hangbeállításoknál mikrofon erősítése be van

kapcsolva amikor használom .

Nyugodtan használjad a 6,3-as gitárkábeledet

egy 3,5-ös átalakítóval.

2012. nov. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Gitárerősitő progim van (Amplitube)és amúgyis kipróbáltam volna Mic és Line-In bemeneten is. Inkább csak az érdekelt, hogy a 3,5-ös kábel verzióban zajosabb-e mint az alap gitárkábellel. Hangkártyás dologgal tisztában vagyok, mindenképp akarok egy olyat, ami ASIO-t támogat gyárilag, hogy minél kisebb legyen a latency.
2012. nov. 26. 11:08
 5/9 anonim ***** válasza:
veszel egy madzagot, és kész. az mindegy, hogy 3,5ös vagy 6,3mas, attól függ hogy miylen minőségű, hol csináltatod stb.
2012. nov. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nos, végül kipróbáltam mindkét megoldást, és a gitárkábel 3,5-ös átalakitóval lényegesen jobb hangzást és kevesebb alapzajt produkált. Ami azért érdekes, mert ahány ember, annyiféle megoldás. Valakinek csak 3,5-ös kábellel ment, gitár vezetékkel meg se mukkant.
2012. nov. 27. 20:31
 7/9 anonim válasza:
Üdv, lenne egy kérdésem ha nem gond, mert nekem nem működik vagy csak én értettem félre. Gitárt bedugom a gép alaplapi hangjának kék színű dugajába. a zöldbe a hangfal van bedugva. de nem akar szólni a hangfalon a gitár.. vagy máshogy kell megcsinálni? pls help me!!!!
2013. dec. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A line volumed nincs lehalkítva?
2013. dec. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Yoni03 ***** válasza:

A rózsaszín mikrofonbemenetbe kell dugni ;)

Amúgy jelentem, úgy működik, ahogy az egyik előttem szóló írta :D

2018. jún. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!