Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy kell lepengetni egy...

Derpetta kérdése:

Hogy kell lepengetni egy akkordot?

Figyelt kérdés
Mármint nem a lefogással van a baj, arra gondolok hogy van az a: le, le, fel, fel, le, fel. Szóval az átlagos pengetés az milyen?

2012. dec. 1. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Le.
2012. dec. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ha nem értesz hozzá akkor ne válaszolj!
2012. dec. 1. 19:02
 3/7 anonim ***** válasza:
:D
2012. dec. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

:D :D :D

Hülyegyerek, menjél aludni, ahelyett, hogy f*szságokat kérdeznél.

K*rvára nincs olyan, hogy "átlagos" pengetés.

Nem tudom mi a franc van a mai kezdő gitáros nemzedékkel, hogy egy nyamvadt akkordmenetet nem tudnak végigpengetni anélkül, hogy valaki fogja közben a kezüket, de abba is lehet hagyni, ha semmi tehetségetek hozzá, millió más hobbi van, pl gombfocizzatok...

2012. dec. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hol van már a régi tábortüzes "G-D-C" generáció...
2012. dec. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

:DDD

de nem értesz hozzá, vedd tudomásul! Derpetta megmondta :D


egyébként biztos vagyok benne, kedves kérdező, hogy meg sem próbáltál még ritmusban pengetni, vagy esetleg kitalálni magadnak, hogy hogy szól jól. azért vagyok ebben biztos, annak idején ezt én sem tanártól tanultam (zenesuliba jártam, ott meg carcassi etüdökkel foglalkoztunk akkor, nem dalkísérettel), úgyhogy itthon egyedül magamnak kísérleteztem ki, hogy hogy kellene váltogatni ezt a fel-le dolgot. lehet nem ment elsőre, de szerintem akinek minimális ritmusérzéke van, tök hamar ráérez erre a dologra. de sajnos mostanában tényleg az a divat, hogy mindent a szájába kell rágni a kezdők nagyrészének, sok év után is bevágják hogy "ja, hallás után én nem tudok..", elvárják hogy minden be legyen írva a kottában, hogy legkevésbé se kelljen a fülüket használni, sőt, már van aki kottához sem nyúl, hanem oktatóvideók..:D és így lesznek a szar gitárosok

2012. dec. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Derpetta!

Humorizálsz?

1 akkordot lefelé

Ha ritmusról van szó, akkor ugye van az elején a kottának

egy jelzése 4/4, 3/4, 5/4, 6/8 stb.

Minden zenész számára rendelkezásre áll egy házi metronóm, valamelyik lába, mert csak félautomata készülék, de az előnye, hogy fejleszti a ritmusérzéket, pontosabbá teszi az ütemek érzékelését.

Mindezen belül többfajta ritmus is létezik

Egy képzeletbeli dob hangját hallva, pl:

bum bum csik pa - bum bum csik pa

Fantáziától és szinttudástól függően nyomakodhatsz rá különféle módon.

Ha valamilyen dal kisérete érdekel, akkor konkretizáld.

Volt már a kezedben gitár egyáltalán?

Muszty, Dobay gitársulija eligazíthat

Mélyebb alapokra Nagy, Mosóczy

De van más is.

Ha érdekel, kezdj el tanulni

Jó hobby

2012. dec. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!