Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért ennyire jellemző a...

Miért ennyire jellemző a "halott fiú" motívum?

Figyelt kérdés

Sok metál stílusú dalban megjelenik a "Dead boy"

Miért van jelentősége ennek?



2012. dec. 4. 02:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Én nem gondolom, hogy ez motívum lenne... Mindössze annyiról van szó szerintem, hogy mivel a legtöbb metál banda férfi tagokból áll, így, ha a dalszövegben "dead girl" lenne, akkor akaratlanul is romantikus vonulatra asszociálna az ember. Így viszont, fiúval, sok "szituációban" hangsúlyosabb a dalszöveg, mert ebbe több mindent bele lehet magyarázni (akár azt, hogy valamelyik bandatagról szól a dal). A dead pedig szerintem nem feltétlenül a szó fizikai értelmében vett halottra utal, hanem arra is, hogy meghalt benne valami, halott a lelke, stb. Nem hinném, hogy bármi különösebb jelentősége lenne egyébként a dolognak...
2012. dec. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Won válasza:

Sok ilyen stílusú dalban tényleg előfordul. A legtöbbje szerintem pagan rock banda, amik olykor vallási "jelképként", utalásként jelenítik meg. Más keményebb előadok, gondolok itt most példának okáért Marylin Mansonra, akik olykor "keresztényellenes" motívumokat jelenítenek meg, használják Krisztusra utalásként....


Won

2012. dec. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!