Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mikortól lehet mondani valakir...

Mikortól lehet mondani valakire hogy tud gitározni?

Figyelt kérdés

2012. dec. 4. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
hát, úgy este 9után már szerintem szabad nyugodtan, reggel ne nagyon
2012. dec. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2012. dec. 4. 21:24
 3/9 A kérdező kommentje:
valaki, valami értelmes??
2012. dec. 4. 21:24
 4/9 anonim ***** válasza:
...próbáltam követni a "hülye kérdésre hülye választ" elvet:))
2012. dec. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Erre a kérdésre adható legértelmesebb válasz az "attól függ". :)
2012. dec. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

oké tegyük fel hogy a kezembe kapok egy gitárt, megtanulok rajta 1 db számot játszani attól még nem fogok tudni gitározni....szóval milyen ismeretek tudatában mondhatni ezt el valakiről..

lehet hülye kérdésnek tűnik de mindenhol van egy határ: bicikli: ha tudok úgy haladni és irányt változtatni hogy nem esek el. autó: ha megkapom a jogsim stb

2012. dec. 5. 17:02
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

oké, megpróbálok egy dolgot mondani, talán most akkor le sem pontozol :D

egy hivatalos felmérés / művészvélemények szerint 10ezer óra gyakorlás kell ahhoz, hogy valaki magabiztosan tudja kezelni a hangszerét. tekintve, hogy egy kezdőnek szerintem nem szabad ennyit gyakorolnia, illetve nem lehet minden nap mondjuk 4órát gyakorolni, szóval szerintem 10-15év kell ahhoz, hogy 10ezer órát eltöltsünk hatékony, minőségi gyakorlással. persze ehhez egy jó tanár is kell


de mondjuk egy rockegyüttes ritmusgitárosának szerintem ennek egy kicsi része is elég, főleg hogy világsztárok között is van, akinek a játéka közelsem nevezhető magabiztos stabil játéknak.

2012. dec. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nehéz erre szabályt felállítani, az előző jól mondta, azt tartják, bármilyen mesterségben, művészetben, szakmában profi szintre eljutni kb. annyi gyakorlással lehet.


Viszont jól zenélni nem elég a technikai tudás, muzikalitás kell, és ha a tudás még csiszolatlan, attól még a zene lehet jó.


Szerintem akkor tud valaki mondjuk elfogadható szinten játszani, ha biztosan tud akkordokat váltogatni, tisztán fogja le őket, ismeri nem csak az alapokat, hanem egy kicsit komplexebb harmóniákat is és tudja bármelyikről, hogy többféle fekvésben hogy kell lefogni, és rutinszerűen meg is csinálja.

Szólózáskor mondjuk képes közepes bonyolultságú szólókat tévesztés nélkül eljátszani, pontos rimikával, dinamikával, ismer és alkalmaz finom trükköket (pinch, tompítás, fingerstyle), továbbé képes nem sablonos improvizációkra.

2012. dec. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :))
2012. dec. 5. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!