Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Akusztikus vagy elektromos gitár?

Akusztikus vagy elektromos gitár?

Figyelt kérdés
Nem tudom melyik legyen segítsetek!

2012. dec. 12. 15:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Legyen az egyik, vagy mindkettő.
2012. dec. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha segítséget akarsz, jobb lenne leírni, miért nem tudsz dönteni és milyen célod lenne vele...
2012. dec. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Először tanulj meg akusztikuson, mert ahoz nem kell erősítőt venni, és ha már profi vagy akkor jöhet az elektromos :)
2012. dec. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

na, megint egy jó tanács :D

ha nem tudod, hogy focizz, vagy kosarazz-e, akkor előbb focizz, mert ahhoz nem kell kosárpalánk, aztán ha már profin focizol, kezdj el kosarazni is

:)


ha nem tudod eldönteni, hogy melyik érdekel, akkor tulajdonképpen egyikhez sem érzel igazi vonzalmat, így van?

2012. dec. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
De most gondolj bele. az elektromos gitárt nem tudja egy táborba meg sehová elvinni, mert macerás és csak konektor 3m-es körzetében tud gitározni. az elektromosnak semmi hangja nincsen erősítő nélkül.az akusztikust viszont mék az űrbe is felviheted :DD és minden kellék nélkül szebb a hangja. és elektromoson 1000szer nehezebb 1 kezdőnek megtanulni. nemtudom kedves névtelen te hogy vagy vele de ez nálam megfigyelés és tapasztalat.
2012. dec. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Pepee.

Értem én az álláspontod, de itt egyáltalán nem volt szempont az, hogy közösségben szeretne zenélni, illetve szeretne hangszerével mobilis lenni.

Az akusztikus gitárt felviheted az űrbe, de tudtommal ott nem terjed a hang, úgyhogy nem érünk el vele többet, mint ha egy elektromost vinne fel:)))

Elektromoson pedig nem nehezebb megtanulni, inkább úgy mondanám, hogy más technikát igényel, de nekem az a megfigyelésem, hogy semmi előnye nincs annak, aki akusztikus gitáron való tanulással előzi meg elektromos gitáros karrierjét. De hosszútávon sincs, úgy értem, ha valaki 3évig akusztikus gitáron tanul, és utána mondjuk 10év elektromos gitár, akkor sincs több "alapja", mint annak, aki 13évig szólógitározik. persze ez hosszú idő, és nyilván legtöbb a tanáron múlik, de szerintem egy kezdőnek az legyen a legfontosabb szempont, hogy mondjuk 2-3-4 vagy akár 8-10év múlva hogy képzeli el magát, mint egy hobbizenész, aki tábortűz mellett magabiztosan el tud kísérni minden dalt, vagy mondjuk egy klasszikus gitáros, aki komolyzenei műveket játszik, vagy esetleg egy bandában heavymetált játszik. Szerintem ez így működik, ha megvan benne az indíttatás, hogy gitározzon, nyilván van kedvenc zenésze (vagy zenészei), kedvenc dala, ami gitáron tetszik neki, és ezáltal egyféle stílusirányzat, amihez később tartozni akar. Szóval a tanácsnál csak a kérdés volt rosszabb, és így azt kell hogy mondjam, az első, és a második válaszoló volt hasznos:)


bocsánat a hosszú válaszért, most keltem, és így nem tudom rendszerezni a gondolataimat..:))

2012. dec. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Erről van szó. :)
2012. dec. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat de a peppe meggyőzött hogy az akusztikus gitár: hordozható, a hangja nem olyan durva, könnyebben lehet rajta megtanulni gitározni, és nem csak rock, meatl meg ilyen zenéket lehet rajta játszani. Köszönöm mégegyszer
2012. dec. 15. 11:05
 9/9 anonim ***** válasza:

régi kérdés de azért válaszolók hátha valaki megnézi majd :)


tehát az akuszitkus ugyan hordozható de az elektromos is csak kicsit macerásabb


Az hogy a hangja nem olyan durva és hogy az e-gitáron csak metált lehet játszani nagyon nem igaz clean hangzásban (torzitó nélkül) hasonló hangja van mint az akusztikusnak


Elektromoson sokkal több lehetöség van és számtalan effekt (igaz van elektro akusztikus gitár is de az nem az igazi)

2014. jan. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!