Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért váltott ennyire elektron...

Simpleplan159 kérdése:

Miért váltott ennyire elektronikus irányba a Linkin Park?

Figyelt kérdés
Én elhiszem hogy a nu metal lejárt, meg hogy most az elektronikus zene a divat... Mindenki mondja meg írja hogy visszatértek a gyökerekhez, de szerintem nem. Nekem nagyon hiányoznak a gitárok, meg az élő dob a zenéjükből. Szerintetek sose fognak már olyan számokat írni, mint a: Numb, In The End, Faint vagy a One Step Closer

2012. dec. 14. 19:31
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
84%
Jó kérdés! Én a New Divide-ot nagyon szerettem
2012. dec. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
91%

ez egy igen jó kérdés, én is szoktam rajta agyalni. mondjuk ők szerintem pont olyanok, akik nem azért mentek elektronikus zenei irányba, mert most az a divat, mert ha megnézed, akkor ők ezt már a Reanimation-nél elkezdték. vagyis hát a kísérletezés ott már megvolt.


én régen is nagyon szerettem őket és most is. igazából én úgy vagyok velük, hogy ők egyszerűen nem tudnak olyat csinálni, ami ne tetszene valamiért - és ez minden lemezüknél így volt.


mind1, szóval nem tudom, hogy a későbbiekben mit terveznek, milyen stílusú lemezt csinálnak majd. én csak örülök, ha minél több műfajban kipróbálják magukat:)


sőt, én speciel már csak azért is örülök a stílusváltásnak, mert így megszülethetett a Blackout - ami egy hatalmas kedvencem. jó, persze, még sok van, de ezt az egy számot ki akartam emelni:)


nem tudom, neked egyáltalán nem tetszik ez az új vonal?

2012. dec. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 Lyann66 válasza:
62%
Ők mindig azt csinálták, ami nekik tetszett, mindig újítottak valamit, és egyetértek az előttem szólóval, szerintem nagyon jól teszik. Nekem is tetszik az új album, az új stílus is.
2012. dec. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Nem az hogy nem tetszik... Hanem csak ha már elektronikus rockot játszanak lehetne egy kicsit több gitár, meg talán 1-2 elektronika nélküli gitárra alapuló szám...
2012. dec. 14. 21:13
 5/34 anonim ***** válasza:
mert ők mindig egy kicsit egyedibbek voltak. Ha rockot akarsz hallgatni, van rengeteg rockbanda, de olyat mint a LP nem igazán találtam. Én nagyon szeretem őket, egyedül a thousand suns albumukat nem igazán.
2012. dec. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:

Megértelek téged. Én tökre el voltam kenődve, mikor ebbe belegondoltam. Aztán kíváncsiságból rákerestem egy 2012-es koncertjükre, hogy milyen számokat játszanak élőben... Háát, kicsit sem csalódtam bennük. :) Ajánlom neked is, hogy nézzél koncertfelvételeket.

Egyébként nekem első hallgatásra nem igazán nyerte el a tetszésemet a Living Things (mondjuk a Burn It Down igen), de pár nap múlva megint meghallgattam, és megbarátkoztam vele, egész megtetszett. A Thousand Sunsszal is így voltam.

Nem azért váltottak stílust, mert már nem tetszik nekik a régi, csak ki akartak próbálni valami újat, nem akarták, hogy egyetlen stílusba besorolhatóak legyenek. Így zeneileg nagyon változatos koncertjeik vannak (amúgy régi számokat többet hallhatsz koncerteken, mint újabbakat).

Na a lényeg, hogy én most is nagyon szeretem őket, egyik kedvenc bandám, régi és új számokat egyaránt előszeretettel hallgatok. Kíváncsian várom, mit alkotnak legközelebb. :)

2012. dec. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
90%

Már a Hybrid Theory is tele volt elektronikával...

A Numb meg 1. túlértékelt 2. nem mintha abba aztán nagy gitározás lenne..

Amúgy részben közös döntés, részben az, hogy a gitáros "szekció" (Brad, Phoenix) meg Rob a doboknál nem valami nagy "húzószemélyiség" az van, amit Chester, Mike és Joe akar, a többiek meg beleegyeznek. Pontosabban ezt inkább az utóbbi kettő szereti, Chester meg megtűri, de inkább a pörgős számok felé hajlik. Szerintem tuti lesznek még Hybrid Theory, Meteora féle (vagy nyomokban Minutes to Midnight féle, ha pl. a Given Up-ra vagy a No More sorrow-ra gondolunk) számok, mert egyszerűen kellenek a koncertekre. Jók az új számok is, csak hát nem ugyanaz a stílus, ráadásul inkább albumra való, hisz nem is nagyon tudják remixelni őket, mint tették pl. a Faint, One Step Closer, Bleed it Out, Place for My Head, esetében például.

Ez már magában is egy nyomós ok szerintem, hisz a zúzós számok adják a koncertek "lényegét", "derekát" akárhogy is fogalmazok, értitek. Meg ugye az sem mellékes, hogy minden LP fan imádná, ha így lenne... Majd meglátjuk.

2012. dec. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
Meg annak se lenne értelme, ha például csak egy stílusban játszanának. Akkor 1-2 album után már unalmasak lennének a számok és ők se nagyon tudnának újat mutatni. Van olyan ismerősöm aki az új számokat szarozza és a régiket élteti. Van olyan is aki szerint túl nyers a régi és csak az újakat hallgatja. Meg amúgy is, nem lehet olyat csinálni ami mindenkinek tetszik és ez nem csak a zenére igaz.
2012. dec. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
10%
mert a linkin park egy mainstream műmájer pózer divatbanda , akik mindig felveszik az új trendeket
2013. jan. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
71%

Kövesi Petra, te egy f*sz vagy.

Elemfaót meg ilyen majomságokat hallgatsz, de azért lepózerezed a Linkin Parkot....

2013. jan. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!