Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Húrláb beállítás, roncsolhatja...

Húrláb beállítás, roncsolhatja-e a felső nyerget?

Figyelt kérdés
Van egy grafit felső nyerges Jackson gitárom, már nemrégiben cseréltem rajta ezt az alkatrészt és azóta ugyan olyan rossz lett, fülzúgás szerű zajt ad a G húron, mint a régi. Lehet, hogy azzal rontottam el, hogy a bundzörgés csillapítása miatt felhangolva állítottam a húrlábon?

2012. dec. 16. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezzel nem ronthatod el a nyerget.

Miért cserélted ki?

Milyen nyerget tettél rá, honnan tudtad, hogy az a megfelelő?

A bundzörgés sokmindentől lehet.

2012. dec. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szakember választott rá nyerget és szakember tette is fel.

Szinte azonos grafit Ibanez nyereg került fel rá, talán kevésbé rideg összetételű. Inkább a nyak miatt zúg. 3-4mm-el kicsit mintha el lenne hajolva az 5. bundtól felfelé, homorúan. Már sokan próbáltak rajta állítani, de nem sikerült... Említették, hogy ezzel a nyereggel kevésbé fog zúgni, talán igazuk is lett, a concorde fej és a G húr tulajdonsága miatt talán sosem lesz zajmentes.

2012. dec. 19. 17:27
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha a nyak görbe, akkor kb semmit nem lehet tenni ellene, főleg ha drasztikusabb nyakállítás sem segít.

Kuka...

2012. dec. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kérdés az, hogy hogyan ment tönkre, mert első húrcseréig rendben volt, honnan tudhatom, hogy a pálca romlott-e el? Senki sem törte el elvileg...
2012. dec. 19. 22:08
 5/9 anonim ***** válasza:

A fa vetemedik, a nyakpálca meg csak bizonyos mértékű és bizonyos részen lévő görbületet tud korrigálni.

Ettől függetlenül én nem lennék benne biztos, hogy kuka a nyak, rengeteg módszer van, hogy lehetne állítani.

Ha a nyakpálcával nem sikerül kellően kompenzálni, lehet a bundokat hozzácsiszolni a görbülethez, hogy így állítsák be.

Ha csak bizonyos húroknál bizonyos fekvésekben zörög (ez a zúg kifejezés nekem eléggé zavaró, mert az nem zúg, hanem fémesen rezonál), akkor azzal el lehet bánni, csak ismernki kell a módját.

2012. dec. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Már produkált az említett G húr mindent, fülzúgásra emlékeztető zörejt, az általad említett fémes rezonanciát, főleg a húrlábbal történő operálással próbáltam rajta segíteni.


[link]


Íme egy kép, rossz minőségű, de híján vagyok a fényképezőgépnek. :\ Bocsi.

2012. dec. 19. 22:38
 7/9 A kérdező kommentje:
Megmértem szíjjal, vonalzóval, képszerkesztővel, megmértük szemmel ugyan ez az eredmény és 4-4,5mm legalább befelé.
2012. dec. 19. 22:49
 8/9 A kérdező kommentje:
Csak így már inkább a 7. bundtól kezdve látszik. Ez van, ez a nyak görbe.
2012. dec. 19. 22:51
 9/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem így szokták mérni...


Egyébként így látatlanban nem lehet igazán mit mondani, mivel nem tudni, a nyakpálca milyen állásban van, illetve egy mobiltelefonos fotót én nem tekintenék referenciánka, mivel az objektív torzít.

Ebből még nem lehet azt mondani, hogy ezzel a nyakkal mindent megpróbáltak és nem lehet beállítani...

2012. dec. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!