Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen megfelelő konstrukcióva...

Milyen megfelelő konstrukcióval tudnék egy EMU-1212m n. hangkártyávalfelvételt készíteni?

Figyelt kérdés

Na szóval, a kérdés ennyire nem egyszerű, és nem is tudatlanul állok a dolgok elé, viszont enyhén szólva tanácstalan vagyok, és a kérdésemn feltevésemnek a helye is elég érdekes kategória.


A Problémám első sorban az lenne hogy ehhez a stúdió hangkártyához az EMU-1616m micro dock-ját kéne beszerezni, viszont már nem lehet se újonan, sem használtan kapni, amúgy is iszonyat drága. Ezt elkerülvén szeretnék más megoldás olcsóbb de jó megoldást találni kis zajtartományú, de jó minőségű érzékeny hangfelvételi megoldást énekre, és hangszeres felvételre.

A Megoldás a mikrofon rézről egy kondenzátoros stúdió mikrofon.

Viszont az átadó technika ami felerősíti a felvételt a bemeneti jelen a hangkártyába, már számomra kérdéses. Egy előerősítéses keverőpult vagy szimpla erősítő kellene? Ez nem tiszta. Ki néztem 2 megoldást, mind kettő Behringer márka egy kis 2 csatornás keverőerősítő 16 ezerért, illetve egy MIC200 elnevezésű csöves erősítő külömböző integrált felvételi hangmodellezőkkel. Melyik lenne esetemben a valószínűbb jó megoldás?

Illetve ha valaki ért a hangkártya ezen felépítési részéhez, vagy esetlen van neki ilyen, és erre a célra is használja kérem írjon rá, mert már fél éve nem tudok megbírkózni a problémával. Köszönöm, és remélem kapok választ az érdekes kérdésem ellenére is.



2012. dec. 20. 09:41
 1/1 anonim ***** válasza:
Ahogy értelmezem szeretnél csinálni felvételt stúdió minőségben, és szánnál rá pénzt. Nos ahogy leírtad hogy nézted a Behringer cuccokat, szerintem azt felejtsd is el. Nem a legjobb minőségű cucc, előfok az nem a legjobb anyag, azzal csak elmenne tőle a kedved. Szerintem alapból egy külső hangkártyát kéne venned ami sokkal jobban megkönnyíti a dolgodat mert azon direktbe be tudod kötni az adott csatornára a motyót. Sokkal könnyebb, és egyszerűbb mint a keverő+EMU hangkari, nem is beszélve arról hogy a jelveszteség is jelentkezne mivel A/D-t csinálnál. Plusz nagy lenne a zaj is. A hangmodellező meg azért nem válna be itt mert ha már az Analóg felvétel zajos, akkor mindegy hogy milyen modellezővel, programmal finomítasz rajta, attól még hallható lesz.
2012. dec. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!