Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Klasszikus gitárnak a húrlábho...

Klasszikus gitárnak a húrlábhoz milyen nyerget ajánlotok, hogy minél jobb legyen? Egyáltalán milyen anyagból?

Figyelt kérdés
Szóval, az alsó nyeregre gondolok, ahol a húrok fekszenek, konkrétan az, amin végződnek, szóval értitek. ez az egyik legfontosabb része a gitárnak, úgyhogy gondolom kulcsfontosságú, hogy milyen anyagból készül. a csontból készült jobb, mint a műanyag?

2012. dec. 21. 17:55
 1/4 A kérdező kommentje:

találtam egy ilyet, ez milyen lehet szerintetek?

[link]

fémes hangzása lesz a gitárnak tőle?

2012. dec. 21. 17:57
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez maga a húrláb. Az alsó nyereg szerintem inkább híd, de ezen nem veszünk össze.

A klasszikus gitároknál szinte mindig csontból van a húrláb.

A legjobbnak az elefántcsontot mondták, ami már ugye legálisan nem lehet forgalomban (nagyon helyesen).

De általában marhacsontból szokott készülni.

Azért azt jó tudni, hogy ezeknek a mérete nem mindig egyforma, vastagsága, magassága, hossza más-más lehet, és ha nagy az eltérés, bele se tudod rakni csiszolás nélkül, vagy lötyögni fog, ha a magassága túl nagy, abból megint csiszolni kell, a túl kicsi meg nem ajánlott, mert zörögni fog a húr.

Én fémet nem raknék bele, bár kísérletezésnek jó lehet, de nem hinném, hogy klasszikus hangzást reprodukálna jól.

2012. dec. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még az sem mindegy, hogyan van megmunkálva az a fránya csont. Az én akusztikusomon példul a 'g.h.e' húroknál laposabbra van csiszolva a "csont". Nem kerül sokba probléma, szerintem keress meg egy korrekt hangszerészt. Ha pesti vagy, szívesen ajánlok.
2012. dec. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. sajnos nem tudom az enyém miből van, de egy kicsit lehetne magasabb, és azért gondoltam cserére. tevecsontból találtam, de nem tudom a pontos méretet.

nekem is volt olyan gitárom, ahol húronként máshogy volt beállítva, de ez most pont egy félmilliós hangszer, és itt nem úgy van megoldva. bár lehet inkább tényleg nem kísérletezek, hangszerésznek megmutatom, és keres ő bele egy magasabbat:)

köszönöm a válaszokat!

2012. dec. 22. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!