Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy kell pengetni a gitárt?

Hogy kell pengetni a gitárt?

Figyelt kérdés
Akkordozni szeretnék, és egész jól gyakorlom őket, de úgy érzem, nem jól pengetek. Magamtól tanulok, és van, hogy összetett hüvelyk- és mutatóujjal, van hogy 4 ujjal. Hogy működik a le- és felpengetés, milyen ujjakkal kell és hogyan?

2012. dec. 23. 20:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Használj pengetőt. Ha klasszikus gitárod van, akkor egészen lágy pengetőt válassz. Énekeld a dalt, amit kísérni szeretnél, és először ütemenként húzz le egy akkordot. Ha már nagyon megy, akkor kettő, ha már az is megy, akkor ütemenként négyet. Ha pedig nagyon jól megy már az ütemenként a négy akkord, akkor duplázd a sebességet, úgy, hogy nemcsak lefele húzod az akkordot, hanem amikor a kezed visszafelé jár, akkor is pengetsz.
2012. dec. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%

omg

irány egy tanár!

2012. dec. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Légyszi olvassátok el újra! Nem a ritmussal és az ütemmel van a gond, hanem maga a módszere ahogyan pengetek. Lefele 4 ujjal szoktam, felfelé meg a hüvelyk ujjam körmével, de gyakran megváltozik lefelé a pengetésem (mutatóujj körmével lefele). Hogyan kell PENGETNI, nem az, hogy ütemenként mennyit és hogyan!
2012. dec. 24. 14:15
 4/12 anonim ***** válasza:
20%
értem, de hogy mutogassam el, hogy magyarázzam el így..? menj el tanárhoz
2012. dec. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Könnyű mondani azt, de ennyiért nem megyek el tanárhoz. Nem hinném, hogy annyira nehéz lehet elmagyarázni. Jól csinálom ahogy leírtam? Te hogy pengetsz le-fel (hány ujjal, körömmel, stb...)
2012. dec. 24. 15:07
 6/12 anonim ***** válasza:
23%

ennyiért....?

meg még azért a millió dologért amit hülyén tanultál meg, vagy csak rosszul rögzült be.

2012. dec. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Látszik téged sem az eszedért szeretnek. Én azt kérdezem, hogy jól csinálom-e, mert van egy pengetési módszerem ami bevált eddig. Erre te meg jössz hogy "millió hülyeség" hát honnan tudod hogy én hogy gitározok és mit csinálok jól/rosszul? Gondolkodj már mielőtt írsz :)
2012. dec. 24. 16:36
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosnak bizonyulnak! Esetleg egy tanár segítségét kérem ez ügyben, ő majd segíthet megoldani a problémámat :)
2012. dec. 25. 01:03
 9/12 A kérdező kommentje:
Az ezelőtti kommentem nem ide akartam írni, my bad.
2012. dec. 25. 01:29
 10/12 anonim ***** válasza:

pedig teljesen ide illett:D

honnan tudjam hogy pengetsz, ha leírod az ujjakat? millióféleképpen el lehet képzelni, leírásból honnan kéne tudnom? "magától tanuló gitárosoknál" hülyébbnél hülyébb megoldásokat lehet látni, olyanokat, amilyenre mi nem is gondolnánk, hogy valakinek ilyen eszébe jut. meg nem is hallom, hogy hogy szól. biztos nagyon szép, igen, de sok kezdő azthiszi hogy tök jól penget, és egy idegen meghallja, és tök szarnak érzi. úgyhogy megintcsak zsákutca

azért írtam a tanárt, az tudja hogy mit csinálsz jól, és amit meg nem, azt kijavítja

2012. dec. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!