Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tudnátok segítséget adni...

Tudnátok segítséget adni abban, hogy hogyan állítsam be pontosan az oktávot a gitáromon?

Figyelt kérdés
A gitár egy Ibanez GRG 170 DX, 12-es húrok vannak rajta DROPPED A hangolásban (A E A D F# B). A húrmagasságot és a nyakat beállítottam, az oktávot is tudom, hogy hogy kell beállítani, nem ezen van a hangsúly, hanem azon, hogy akárhogy állítom sosem passzol össze. Ha megpengetem üresen akkor kimutatja a hangoló, hogy úgy pontos, de ha a 12. bundnál fogom le, tehát megnézem az oktávot, akkor nem pontos, hanem nagyobb értéket mutat és sehogy sem sikerül beállítani. Korábban vékonyabb húroknál (11-10-9, meg régebben 12 esnél is) ott sikerült de most meg valamiért nem, el vannak csúszva, csak 1-2 húr pontos. A válaszokat előre is köszönöm!

2012. dec. 24. 20:23
 1/3 anonim ***** válasza:
de nem értem, ha tudod, hogy hogy kell, akkor hogyhogy nem megy?:D egyesével lehet állítani a húroknál, ugye?
2012. dec. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hangold be a gitárt. Nézd meg az oktávot, jegyezd meg, hogy felfelé vagy lefelé van eltérés. Lazítsd le a húrt, és a húrlábon a nyergeket rögzítő csavaron állítasz:

[link]

Most nincs kezembe gitár, de úgy gondolom, ha lefele volt eltérés, akkor engedj a nyergen, azaz legyen közelebb a felső húrlábhoz. Ha felfele volt eltérés, akkor húzni kell rajta. Ha állítottál rajta, akkor hangold be újra és ellenőrizd az oktávnál is. Ha kell, akkor korrigálj, de feszes húrnál ne állíts a csavarokon!

2012. dec. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Semmi értelme lelazítani a húrt, nyugodtan csináld rendesen behangolt húrnál.

1. ellenőrzöd az üres húr hangolását és beállítod pontosra

2. Lenyomod az oktávánál a húrt vigyázva, hogy se túl erősen ne nyomd, se el ne csúsztasd oldalra, mert az már az intonációt is befolyásolja és megnézed, magas, vagy alacsony.

3. Ha alacsony, a nyak felé kell mozdítanod a húrlábat, ha magas a nyakkal ellentétes irányban.

4. Miután állítottál rajta, ismét behangolod az üres húrt és ismét ellenőrződ az oktávnál is. Ha még nem pontos, megismétled a műveleteket.


Ne állíts sokat egyszerre rajta.

2012. dec. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!