Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Szerintetek 20 évesen késő...

Szerintetek 20 évesen késő elkezdeni gitározni?

Figyelt kérdés
Már van 1,5 éve gitárom, de nem volt túl nagy lelkesedés, mivel a gitár se épp a legjobb, balkezessé alakított, szerintem a nyaka is ferde, és rettenetesen szól még annak a kezében is aki azért tud gitározni...egy alapnak mondott 11-12 akkordot ismerek is, aminek a nagy része elég jól is megy (A, Am, C, D, E, Em, F, Fis m, G, H, Hm - hirtelen ezek ugrottak be) A helyes tartást netről tanultam, hogy ne legyen alapból rosszul berögzülve...az elején kényelmetlenebb volt de megszoktam...kb ennyi a tudásom...meg persze pár pengetési technikát is próbáltam, de ezzel a gitárral nem tudom mikor vagyok én béna, és mikor a hangszer hibája...Szóval azért TALÁN nem vagyok teljesen kezdő...tervezek pár gitárórát is, de szerintetek van esély hogy 2-3 éven belül így is jó legyek? (persze nem progi, de...egy jobb punk szint) :D
2012. dec. 24. 20:29
 1/9 A kérdező kommentje:
azt kihagytam hogy most veszek rendes bal kezes, acélhúros gitárt
2012. dec. 24. 20:31
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Akusztikus vagy elektromos gitárról van szó?

Amúgy nem késő elkezdeni, simán meglehet tanulni 2-3 év alatt rendesen gitározni. Ez attól függ, hogy mennyit gyakorolsz. Ha pl minden nap csak egy órát játszol, akkor lassabban fejlődsz, mintha játszanál napi 3-4 órát. Persze ez a szabadidőtől is függ. Ha csak egy órát fogsz játszani minden nap, azis haladás.

Én azért kezdtem el gitározni, mert szerintem jó időtöltés, és szórakoztató is. Ki tudod fejezni a hangszeren ami benned van, és ez szerintem hatalmas dolog.. lehet hogy nem mindenkinek tetszik, de nekem tetszik és ennyi :D

Amúgy ha később elektromoson (vagy akusztikuson) szeretnél játszani, akkor azzal kezdj, amivel később akarsz játszani. nekem is sokan mondták, hogy akusztikuson kell kezdeni, mert kényelmesebb lesz aztán elektromoson.. De engem nem érdekelt és elektromosat vettem :)

Ma már saját zenekarom van, 2 éve zenélek, tanárnál életbe nem jártam, használt elektromos gitáron kezdtem :)


ui: nem késő 20 évesen elkezdeni! :)

2012. dec. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nos, én akusztikuson akarok, és egy pár gitárórát terveztem, ami alatt azért az alapokat megmutatják (remélem) :) ha később megy akkor egy elektromosba is beruházok, mert szeretnék egy punk bandát (ami alapból talán nem annyira nehéz - kb 1 Grenma szint az álom) de akkor belevágok :) bár az én tempómmal lesz az 4 év is, de 24 évesen se hiszem hogy annyira vén lennék :D köszi :D
2012. dec. 24. 21:16
 4/9 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok :)


Nem leszel vén 40 évesen se :) mindenki annyi éves amennyinek érzi magát :) :D

Egyébként bandázni eléggé nehéz, hiába könnyü müfaj :D még összeszoktok, stb.. :D

2012. dec. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
sejtettem :) majd lesz valami :)
2012. dec. 25. 11:42
 6/9 anonim ***** válasza:
így van, csak pozítívan kell hozzáállni a dolgokhoz, nem azonnal feladni. :D
2012. dec. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amíg tudod mozgatni az ujjaidat, és erőt is tudsz velük kifejteni, addig nem késő megtanulni :)
2012. dec. 27. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Már most tudsz punkot játszani, hiszen csak akkordozni kell. Döntsd el, mi a terved: ezt a szintet is túl akarod haladni, vagy elég ez? Ha elegendő, ahol tartasz, mert csak egy punk bandát szeretnél, akkor minek tanulsz? ;)


Amúgy meg igényesebb játékhoz soha nem késő elkezdeni gitározni, inkább motiváció (és egészséges ujj ízületek) kérdése. Akár 100 évesen is elkezdhető sztem. :)


Egy 40-hez közeledő férfi.

2013. jan. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm :D hát, most döntöttem el, hogy inkább veszek elektromos gitárt, és a szólózás nem szimpatikus, kifejezetten ritmusgitározni szeretnék, ahol elvileg elég az akkordos játék, de azért szeretném magamat fejleszteni...legalább egy Grenma szintű igényes punkhoz (bár gitárra az is elég egyszerű, de rendkívül kellemes) :)
2013. jan. 9. 23:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!