Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 11-es húrkészlettel még lehet...

11-es húrkészlettel még lehet standardba hangolni? Így tudnék mélyebbre, pl Drop C-be-is hangolni?

Figyelt kérdés

2013. jan. 3. 07:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Még lehet, de nem lesz túl kényelmes.

Drop C-re viszont tökéletes.

2013. jan. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Már nagyon feszes lesz standardban?
2013. jan. 3. 14:29
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, eléggé, persze megszokható.

Én jó darabig kínlódtam vastagabb húrokkal, hasonló okok miatt, meg mert azért csak teltebben szól, aztán nemrégiben rájöttem, hogy a 9-es húr annyival kényelmesebb, hogy sokkal szebben tudok nyújtani, vibratozni, úgyhogy összességében csak ez szól jobban...

2013. jan. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A gondom az, hogy gyakorolni, skálázni, akkordozni standardban szeretnék, viszont a kedvenc dalaimat csak Drop C-ben tudom eljátszani. Ehhez ugye a 12-es húrok lennének a legjobbak, de az játszhatatlan standardba hangolva, 10-es húrokkal pedig pont a másik véglet, annyira lazák a húrok, hogy azért játszhatatlan. Azért gondoltam, hogy talán a 11-es húrkészlet lenne jó erre is, arra is. A legjobb az lenne, ha 2 gitárom lenne, de hát addig 1-el kell megoldanom sajnos :D
2013. jan. 3. 15:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Létezik olyan húr is, hogy 10/12, lehet ez lenne jó neked.
2013. jan. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem találok ilyet, milyen ez pontosan?
2013. jan. 3. 15:27
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]

Az 3 vékony húr 10-es készletből van, így normálban is lehet nyújtani, a 3 vastag húr meg 12-es készletből, így lehangolva is feszes.

2013. jan. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De akkor a 3 vastag húr ugyan olyan feszes lesz standardban nem? Bocs, de nem értem! Köszönöm a segítséget!
2013. jan. 3. 15:38
 9/10 KoA válasza:

Ha nem tudsz két különböző gitárt megengedni magadnak, akkor neked ilyenre, vagy ehhez hasonlóra van szükséged:


[link]


vagy ez


[link]


ilyeneket a legtöbb magyar hangszerboltban kapsz

2013. jan. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat és a segítséget, kipróbálom ezt a húrkészletet!
2013. jan. 7. 08:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!