Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdöként szeretnék egy...

Kezdöként szeretnék egy gitárt venni, milyet, milyen árkategóriát javasoltok?

Figyelt kérdés
Abszolút kezdö vagyok, de rákattantam a gitározásra. Eddig nylonhúros akkusztikus gitáron nyomtam csak, akkordokat tanulom. A gitárt éneklések kisérete mellé szeretném kezdetben használni, de jó lenne, ha lenne késöbb lehetöségem "vadulni" is, vagy a rock irányt kipróbálni. Továbbá jó lenne ha a Rocksmith jellegü játékokkal is tudnék szórakozni:) Ezért én egy elektro-akusztikus gitárra gondoltam. A kérdés, hogy ugyanúgy lehet-e egy ilyen gitárt használni, mint egy sima elektromosat (tehát torzítani, számgépre kötni, és játszani, stb.) Mi az elönye egy sima elektromosnak? Mindenképp jó minöséget szeretnék, ami ár érték arányban jó. Késöbb nem akarok gitárt cserélni, fontos, h elektromosság nélkül szépen szóljon. Árat nem akarok írni, mert még nem döntöttem el, h mennyit költsek rá. Annak a függvénye lenne, h mit mennyiért lehet kapni. Férfi vagyok, ha ez számít.

2013. jan. 9. 16:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Az elektro-akusztikust technikailag ugyanúgy tudod használni, tehár rá tudod kötni számítógépre, de jellegéből adódóan nem olyan lesz a hangja, mint egy elektromosnak.

A legtöbb elektro-akusztikusban piezo hangszedő van, szemben az elektromos gitárok mágneses pickupjaival.

Ennek elég "percegős", éles, száraz a hangzása. Nem igazán ideális torzításra, arról nem is szólva, hogy az akusztikus kierősítve elég könnyen gerjed az akusztikai visszacsatolás miatt. Egy metál vagy hard rock jellegű számot nem nagyon fogsz tudni megfelelően eljátszani ilyen gitáron, teljesen más lesz a hang még torzítva is.

Ezek az elektro-akusztikusok többnyire egy normál akusztikus gitár tulajdonságaival bírnak, azzal a kiegészítéssel, hogy van bennük ez a pickup és elektronika.

Elfogadható elektroakusztikust szerintem 50e Ft felett kezdhetsz keresni, de még az is csak a kezdő szintű.


Az elektromos gitár eléggé más jellegű hangszer. Más a hangja, más a nyak profilja, a húrok magassága, többnyire vékonyabb, keskenyebb a nyak, alacsonyabban vannak a húrok, másféle játékmódokat kíván, többféle hangszínvariációja van a több hangszedő miatt. Ezeken viszont erősítés nélkül játszani csak cincogás.

Szerintem ugyanazért a pénzért elektromosban kicsit jobb minőségűt kaphatsz, mint elektro-akusztikusban, de vannak kivételek.

2013. jan. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

értem, köszi.

2 kérdés:

- mégis mennyit kéne kiadnom ha egy jó elektroakusztikusat akarnék, az 50 akkor már elég?

- vagy inkább érdemes 2 gitárt venni ugyanazért a pénzért: egy fajin akusztikusat (ami akkor gondolom olcsóbb, mint az ea), és egy elektromosat?

Gondolom olyan kombo akusztikus nincs, amin mágneses a pickup..;)?

2013. jan. 9. 16:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Létezik hibrid gitár, amiben van ilyen is, olyan is, de elég drága. A Taylor T5 félmilliós nagyságrend, a Crafter Thin sorozat 150e körül, az Ibanez Montage sorozat 120e körül.


Nekem most egy ehhez nagyon hasonló Crafter hibridem van.


[link]


Ez meg az Ibanez Montage.

[link]


Volt egy másik Ibanezem, ami elég jó ötvözete egy elektromosgitár-szerű finom nyaknak, egy vékonyabb akusztikus testnek, ami azért elfogadhatóan szól akusztikusan is és mágneses hangszedője van, ez az Ibanez Talman.

[link]


Szerintem kezdőként nem biztos, hogy érdemes két külön gitárt venned. Ha tudsz, menj el hangszerboltba, próbálgass ki ilyet is, olyat is.

2013. jan. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
wow! már csak arra lennék kiváncsi, ezek hogy szólnak simán, sokkal szarabbul-e, mint egy sima akusztikus. de kb el is jutottunk akkor a lényeghez. tételezzük föl, h kiadnék mondjuk 120ezret egy hangszerre, akkor nem éri meg jobban mondjuk 60ért egy akusztikusat és 60ért egy elektromosat venni? te pl mire használod ezt a hangszert, v miért vettél ilyet? amúgy nagyon dögösnek tünnek. Természetesen azért félmilliót nem terveztem kiadni kezdöként, meg nem akarok Mark Knopfler sem lenni, de lecserélni sem akarnám a hangszert késöbb, ha nem fontos.
2013. jan. 9. 17:14
 5/6 anonim ***** válasza:

A Crafter akusztikusan nem igazán jó, ha egy sima akusztikushoz hasonlítod.

Az Ibanez Talman már sokkal közelebb van hozzá, szerintem az egy jó kompromisszum.

Én azért vettem, mert szeretek kísérletezgetni hangzásokkal meg szeretnék minél több gitárt megismerni. :)


Szerintem menj be egy hangszerboltba és próbáld ki az Ibanez Talmant. :)


Amúgy hatvanért már kaphatsz elfogadható akusztikust és elektromost is, de azok is a középkategória alsó csoportja lesznek inkább.

2013. jan. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, szétnézek akkor egy boltban.
2013. jan. 9. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!