Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ki a szerzője annak a műnek,...

Ki a szerzője annak a műnek, melyben a híres Hattyú halála balett koreográfia található? És mi a mű címe?

Figyelt kérdés
Nem a koreográfus neve érdekel.

2013. jan. 9. 20:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%
Csajkovszkij- Hattyúk tava
2013. jan. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Volt egy gyanum, hogy abban van... De ez tuti?? Melyik tételében szerepel?
2013. jan. 12. 21:15
 3/12 anonim válasza:

tuti ,

hattyu halala a vegen van amikor a herceg-kiralyfi nem a kiralylanyt valasza ,hanem az egyik szolgajat ,es o meg le ugrik a hegyrol vagy ilyenrol es meg hal ,

2013. jan. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2013. jan. 22. 17:55
 5/12 A kérdező kommentje:

Valami nem stimmel! Most olvasom, hogy happy end! Nincs öngyilok... De még kísérlet sincs rá. Biztosan a Hattyúk tavában van a Hattyú halála??

[link]

2013. jan. 23. 16:15
 6/12 anonim ***** válasza:

első vagyok, nemigazán vagyok otthon a balett világában, még ezt találtam neked:

http://www.youtube.com/watch?v=jxewIq7DG3A


[link]

2013. jan. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

ó, hát ez a Hattyú tétel, "Saint-Saëns: Állatok farsangjából"! :D

Imádom! :)

Ha jól értem az angol cikket, eredetileg ehhez készült e koreográfia. Jól értem?

Azt is írja, később "Csajkovszkíj: Hattyúk Tavába" is átvették. Ezek szerint Utóbbi csak interpretáció, hiszen ebben nem hal meg a hattyú.


Köszönöm szépen! :)

Valahol tehát mindegyikőtöknek igaza van. :)

2013. jan. 24. 20:47
 8/12 anonim válasza:

hello en vagyok a 3 mas

http://www.youtube.com/watch?v=LHYNc1kLonA/// na ezt a filmet nagyon reg lattam ,keresd meg valahol es nezzd meg a hattyu tavarol szol , meg a balett koreografiarol .. meg persze a lanyrol ,a vege kicsit hatborzongato ,de szerintem jo film ...

2013. jan. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi, valóban analóg a Hattyúk tavával, láttam egyébként. ;)
2013. jan. 30. 17:04
 10/12 anonim ***** válasza:

"ó, hát ez a Hattyú tétel, "Saint-Saëns: Állatok farsangjából"!"


Nem, ez Saint-Saëns: La mort du cygne (A hattyú halála) című, brácsára írt különálló darabja.

Nem tartozik az Állatok farsangja sorozatba!


Igazad van viszont abban, hogy a "Karneválban" is van "A hattyú" címmel egy "fejezet"!

2013. febr. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!