Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért nem veszi észre senki,...

Marczellm kérdése:

Miért nem veszi észre senki, hogy Presser Gábor idegesítően szarul énekel?

Figyelt kérdés

Rossz hallgatni!


Körül van véve egy rakás tehetséges emberrel, és rengeteg ember hallgatja a szerzeményeit. Hogyan lehetséges az, hogy még egyszer sem ment oda hozzá valaki azzal, hogy "te, retek jól zongorázol, de csukd már be a szád közben!" Az egész zenésztársadalom hallelujázik, ha róla van szó. Elhalmozzák díjakkal, és méltatják az életművét, közben meg jótékonyan nem vesznek tudomást róla, hogy minden produktumát tönkreteszi az "éneklésével". Tényleg mindenki ennyire balfék?



2013. jan. 10. 23:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

14 éves vagyok, de ki nem állhatom a "mai slágereket", s szomorúnak tarom azt, hogy a zene ilyen irányba megy el. Presser az egyik legnagyobb magyar zeneszerző, ha nem a legnagyobb. Talán csak Bródy meg Zorán, esetleg Szörényi tudna versenybe szállni vele. Azok az emberek akik még tudták mi az a zene, nem pedig 3 - emberi fül számára elviselhetetlen- dallamot dobáltak egymásra, mint ahogy azt manapság tenni szokták.


Hogy mered itt ócsárolni ezt a rendkívül tehetséges embert?! Nekem például nagyon is tetszik az éneke. Nem tömeg, felismerhető, egyedi, jellegzetes és karakteres. Szerintem szép és ezt még nagyon sokan gondolják így.

2017. júl. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
84%

Presser hangja ma már nem jó. De mondjuk ha meghallgatod a Kotta nélkül c. számot negyven-akárhány évvel ezelőttről, akkor ott még egészen rendben van. Nem kiemelkedő, de abszolút elfogadható. Viszont remélem, feltűnik az is, hogy a számban van egy nagyjából háromperces orgonaszóló is, amiben nagyjából mindent kihoz a billentyűs a Hammondból, amit csak ki lehet hozni, itt-ott tökéletes harmóniában a szaxofonnal. Na, az is ő volt. Az énekhangja nem alkotott maradandót, de az a szóló, úgy megalkotva és eljátszva...

Annak idején maga Presser Pici azt találta nyilatkozni: "Én magamat csak egy zeneszerzőnek tartom, aki néha elénekli a dalait, … néha szöveget is írok". Ha így nézed, akkor helyére kerül minden. Manapság már nem sok énekhangja van, inkább dörmög, de a zenéi zseniálisak, immáron jó 50 éve, csak néha úgy hozza a helyzet, hogy nem az énekli, akinek írta, hanem ő maga. És napjaink mindenhez is értő tehetségkutatós dalnokpalántáival szemben ő tudja, hogy nem a világ legjobb dolga, ha ő énekel a színpadon. Ó, bár a TV-ben felfedezett tehetségek tudnák, mihez nem értenek! Vagy legalább értenének valamihez - az is több lenne, mint a mostani állapot.

Egyébként meg ha zavar az énekhangja, tessék meghallgatni tőle a La Baletta c. albumot, utána majd rájössz, mire kapta a díjait. A maga idején, sőt, még ma is abszolút világszínvonalú elektronikus zene minimális szöveggel, azt sem ő énekli. Nem balfék mindenki rajtad kívül, hanem ezt, az ezen az albumon is tetten érhető páratlan zeneszerzői tehetséget ismerik el.

2018. jún. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a mai napig nem értem hogy a Neked írom a dalt, zene miért lett akkora sláger, hogy mindig mindenhol ezt hallom. Most is halhatom és azon gondolkozok, mi van benne ami ekkora slágerré tette...xd Én szeretem a magyar zenéket. Van jobb és rosszabb alkotás, mindenkinek más tetszik. De ez az egyszám amit nem értek

Viszont az "Egy elfelejtett szó" Az tényleg jó szám

2020. márc. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!