Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Melyik volt sikeresebb zenekar...

Melyik volt sikeresebb zenekar? A Beatles vagy a Rolling Stones?

Figyelt kérdés

2013. jan. 11. 01:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az utolsónak....

akárhonnan is vetted hogy Paul koncertjén többen voltak,ez az info téves

2013. ápr. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
92%

A kérdést nyilván lehetetlen eldönteni, egy zenekar "sikeressége" sokmindennel mérhető és nem is feltétlenül objektív.


A sikeresség egy mutatója lehet az eladott lemezek száma, abban mindenképpen a Beatles a nyerő (ők kb. 600 millió lemezt adtak el, a Stones kb 200 milliót).

[link]


Én mondjuk elfogult Beatles-rajongó vagyok, de szerintem a zenére tett hatásuk alapján is a Beatles volt a sikeresebb.

Az igényes "könnyűzenének" (a poptól kezdve egészen a metalig) nincsen olyan ága, amelyre ne lett volna alapvető hatással a munkásságuk. A legtöbb műfajban elmondható, hogy rengeteg zenész kedvencei és fő hatásai között ott találjuk a Beatles lemezeket.

A Stonesra ez szerintem ilyen mértékben nem igaz, bár nyilván nem lehet elvitatni a nagyságukat.

2013. ápr. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Paul McCartnist a wikipediárol vette ezt már én is láttam ott van a kitüntetések, rekordokban ha rákeresünk Paul McCartneyra. Nem tudom miért írja ha nem is így van:(
2013. ápr. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Rod Stewart koncert

Copacabana Beach


3,5 millió ember egyébként. Ja és az is számít, hogy fizetős e a koncert régen a u2 csinált ingyenes koncertet Rioban ami rekord volt de az már megdőlt.

2013. ápr. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Beatles: lemezeladásban verhetetlenek. De ami a lényeg: iránymutató a zenéjük a kezdetektől fogva. Minden stílust ők találtak ki, és mióta feloszlottak a rock megállt. Akik jobban értettek a hangszerekhez, kiragadtak egy stílust tőlük, és azt az 1et nyomták. Máig ez van. De tényleg. Az altertől a pszichedelikuson, country-rockon át a kemény rockig, minden nekik köszönhető, még a századfordulós fílingű zene rockosítás is. Tehát zeneszerzés, szövegírás, hangszerelés, vokálok, konceptlemezek. Illetve a kezdetben a nagy koncerteket is ők vezették be.


Stones: művészileg Jagger szövegei, és mozgása, Keeef git riffjei korszakalkotóak. Nomeg az 50 éve tartó lendület. A legrégebbi, és ma a legjobb rock and roll banda.

Ami negatívum náluk: általában elég nehéz 1 lemezt végighallgatni, halál unalom. Van kb 4-500 daluk, abból én (és nagy Kő rajongó vagyok!) szeretek 30at. A Beatlesnek van sorlemezen, kislemezen 8 év alatt kb 200 dala, és abból nem bírok 20at:) Szvl a hatásfok:)


Vannak olyan feltevések, miszerint Jagger csak azért nyomja még mindig a Stonest, mert még ma is kisebbrendűségi komplexusa van a Beatlessel szemben:D

2013. máj. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem inkább a Stones, de a Beatles is nagyon jó!

A Beatlesnek a stúdiómunkái voltak nagyon erősek, a Stones meg színpadon volt állat!

Meg ott volt Lennon picit hamis hangja. Ami engem zavar.


Amúgy meg a 184k-s nézőszám nem olyan nagy! Mármint az, de a rekordoktól nagyon elmarad. Ott van a Rod Stewart koncert, a Stones is nagyobb volt illetve a Rock in Rio-n és a Monters of Rockon nagyobb nézőszámú koncertek voltak/vannak.


(pl.: a kedvencemnek, az Iron Maidennek is 400k felett volt a legnagyobb koncert)

2013. máj. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy felesleges eldönteni, hogy melyik sikeresebb! Imádom a 60-as évek zenéit meg egyéb dolgait! A Stones és a Beatles a két nagy kedvencem! De a többit is nagyon szeretem. Szerintem mind a kettő kiemelkedő és híres zenekar, felesleges "háborút" kezdeni mind a kettő nagy zenekar volt,marad és lesz!
2015. júl. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyformán sikeres volt mind a kettő.
2018. jún. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!