Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Páran mondták már nekem, hogy...

Páran mondták már nekem, hogy jó hangom van csak néha kicsit hamis, mert nem képzem kellőképp de nem is ez a lényeg hanem az, hogy nagyon lámpa lázas vagyok félek, hogy mégse tudnék jól énekelni. Mit tegyek ez ellen?

Figyelt kérdés
2008. jún. 1. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyakorolj otthon. Vedd fel számítógépen és játszd vissza magadnak. Először nagyon fura lesz, mert a gép is torzít egy kicsit, és bizonyos anatómiai okok miatt belülről máshogy hallod a hangod, mint kívülről. De jó lesz szokni, hogy énekelsz. Sose gyakorolj félhangosan, mert akkor sok a hamis hang.

Ha már önmagadon felbátorodtál, először kis társaságban (pár haver, tesó, stb.) zenélgessetek kicsit. Valaki ho egy gitárt, te meg énekelsz hozzá.

Bár ez alkati kérdés. Van egy barátom, akinek zenekara van és komoly fellépéseket vállalnak, de csak némi alkohol után tud kiállni a színpadra, mert izgul. Ez nem feltétlenül jó...

2008. jún. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez nagyon sokat segített!:) A tesóim elött szoktam énekelni írtam is már dalt de valami hiányzik de nem tudom mi...:S ja és fel is vettem már a mobilomra és tényleg ott kicsit tórzit..!:)
2008. jún. 1. 17:40
 3/4 A kérdező kommentje:
Kérlek írjatok nekem többen nagyon fontos lenne!!!!=)
2008. jún. 1. 17:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Valóban fontos, hogy mindíg hangosan énekelj, és artikulálj. Nekem is hatalmas lámpalázam volt, de sikerült leküzdeni...Emberek elé, sose olyan gondolatokkal kell kiállni, hogy: úgyis elrontom...és ez nyilván közhelynek tűnhet, de mindíg légy pozitív: Meg tudod csinálni! Énekes vagy! Így kell kiállni, az embernek fogalma sincs mennyit segíthet, amíg ki nem próbálja!

Ha idegenek elött énekelsz, legjobb ha arra gondolsz: Talán van köztük egy nagy ember aki, ha mindent jól csinálok, talán lát bennem fantáziát és felkarol!

Ezzel jobbra fordíthatod a jövőd...

Visszatérve a lámpaáz kezelésére, és egy stúdióba jártam, ahol 1 óra alatt eltüntették ezt a próblémát...

Egyszerű gyakorlat volt: Lazítsa el mindenki a karját, és rázogassa mintha gumiból lenne, lazícsd el az arcod és rázogasd, "minnél gázabb annál jobb", adj sziszegő hangot és csinálj úgy mint egy leeresztő gumimatrac...

Mindeennek az volt a lényege, hogy emberek elött, és velük együtt, merted leégetni magad, úgy, hogy közben nevettél magadon, és a többieken.

Mert "Ha nem tudsz nevetni magadon, meghagyod másnak ezt a feladatot"

Ez a legfontosabb, ha "leégsz" ne ezenn emészd magad, lépj tovább, és nevess magadon! :) Így nincs vesztenivalód, bárki elött kiállhatsz.

2008. jún. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!