Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elektromos vagy akusztikus gitár?

Elektromos vagy akusztikus gitár?

Figyelt kérdés

Gitár vásárlásán gondolkodom. Azt szeretném megkérdezni hogy egy elektromos gitár tud-e olyan hangzást visszaadni mint egy akusztikus vagy az elektromos az inkább hard rock, metal zenéhez ideális(Ezek a zsánerek egyáltalán nem érdekelnek). Na most hogy milyen zsánerek érdekelnek... :)

Szeretem a dallamosabb számokat pl.:


http://www.youtube.com/watch?v=kSL8yceVYdQ

http://www.youtube.com/watch?v=eXqPYte8tvc


Megfelelő lenne az ilyen fajta zenékhez az elektromos gitár is? Elektromos gitáron tudok úgy játszani hogy csak a fejhallgatóban szóljon a zene(ne zavarjam a környéket)?



2013. jan. 18. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem teljesen értem, hogy ha akusztikus dolgokat akarsz játszani, hogy a fenébe jut eszedbe egyáltalán az elektromos gitár? Főleg ha a rock kifejezetten nem érdekel...

Vagy a halk gyakorlás miatt?

Igen elektromossal tudsz úgy gyakorolni, hogy csak fülesben, de ne vegyél elektromost mert csalódás lesz, kicsit sincs olyan hangja, mint egy akusztikusnak a játékérzet meg főleg más.

2013. jan. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

az egyes típusoknak, pl. stratocaster, telecaster, les paul, superstrat stb. mennyire más a hangjuk?


az hogy teljesen máshogy kell rajta játszani mint az akusztikuson, teljesen lényegtelen, akusztikuson se játszottam sose


de hallottam már Bch-ot is elektromoson és egyáltalán nem volt rossz

2013. jan. 18. 13:16
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

A strato, tele hasonló, gyors, fényes, csilingelő hangú.

Az LP-k, SG-k pont az ellentétük, lassabb, tompább, melegebb hangszín.

A különböző superstratok általában pont a kettő között helyezkednek el.

Kezdőként ezekből kb semmilyen nem fogsz hallani, de aki gitározik egy ideje az azonnal felismeri a különböző gitárok jellegzetes hangját.

2013. jan. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Scott Groove haveromnak van egy jó kis összehasonlító tesztje, 18 Gibson és Fender gitáron játszik ugyanolyan beállításokkal ugyanazt és csak a végén fedi fel, milyenek voltak.

[link]

2013. jan. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

VOX erositokrol mi a velemenyetek? Talaltam ilyen fejhallgatosakat: VOX x.

x lehet accoustic, metal, lead stb.

pl. az accoustic allitolag elektromos gitarbol akusztikusat varazsol :)

2013. jan. 19. 14:13
 6/7 anonim ***** válasza:
nem varázsol, csak megpróbálja megközelíteni azt a hangzást, de nem adja vissza azt az élményt, és azt a hangzásvilágot. miért akarsz elektromosból akusztikust csinálni, ha vehetnél akusztikus gitárt is?
2013. jan. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ne dőlj be a gyártók marketing dumájának, semmi nem varázsol elektromosból akusztikust, még a Line6 JTV Variax se, pedig az a legjobb a múfajban, azon is érezhető, hogy valami nem kerek.


Lehet valamennyire közelíteni, de többnyire elég "műanyag" a hangzás.

2013. jan. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!