Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ti hogy álltok a metronómmal?...

Ti hogy álltok a metronómmal? Használjátok? Érdemes szerintetek vele gyakorolni?

Figyelt kérdés
Vagy több kárt tesz mint hasznot? mennyire nélkülözhetetlen szerintetek, és mennyire kell vele vigyázni?:D

2013. jan. 27. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:

kárt nem fog okozni, de nem árt, ha amúgy is van ritmusérzéked.

mondjuk egy 60-as, 90-es vagy 120-as tempójelzéssel ellátott darab azért jó, ha metronóm nélkül is megy.

szerintem simán nélkülözhető, én sosem használtam.


vigyázni talán azzal kell, hogy ne "szorítson be" nagyon a metronóm használat, úgy értem ne legyél tőle nagyon katonás. mondjuk pl. romantikában meg kell hagynod magadnak a szabadságot, azt nem lehet takkra pontosan játszani.


remélem tudtam segíteni:)

2013. jan. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen, köszi a véleményt, nem segítséget várok, hanem véleményeket :D kíváncsi vagyok más hogy áll hozzá. nekem is van saját álláspontom :D szerintem tud kárt is okozni
2013. jan. 27. 14:44
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy kárt okozna. Éppen abban segít, hogy fejlődjön a belső óra, hogy precízen érezd magadban az ütemét és tudd tartani.

Szoktam használni.

2013. jan. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mióta metronómmal skálázok, sokkal pontosabb a játékom, azt vettem észre.Az apró ritmusbeli hibákat nagyon jól korrigálja a metronóm.
2013. jan. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
9%

Gyakorolni CSAKIS metronómmal érdemes.

Nagyságrendekkel többet segít, mint az üres skálázgatás.

2013. jan. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezt nézzétek meg, nagyon érdekes, Victor Wooten épp a témáról beszél, bár ez a gyakorlat kicsit más, de a "belső lüktetést" érezni kell.

[link]

2013. jan. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kárt nem okoz, épphogy segít.

Jó, ha van alapból ritmusérzéked, de az elején sokat botladozik az ember, és ez a ketyere segít visszaállni az elvesztett ritmusba. Aztán miután már jól megy, és nem esel ki a ritmusból, fokozatosan elhagyhatod, bár, ha megtartod az sem gáz.

Pl a Depresszió zenekar dobosa és basszerosa, a mai napig használja, mert a zenéjük megköveteli a precíz pontos játékot. Én speciel nem tervezem soha elhagyni, mert nekem biztonságot, és stabil hátteret ad. Az igazi zenészek ez miatt soha nem nevetnek majd ki, aki meg mégis, az egy nagy ..zi :)

2013. febr. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
En a labamat hasznalom metronomenak a legjobb ha megtanulod a labaddal pontosan.
2013. febr. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
igen!!! erdemes gyakorolni vele... en baris haszalom a metronomot meg a labamat is!
2013. márc. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!