Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen zongoradarabokat...

Milyen zongoradarabokat tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
Debussy Léptek a havon című prelűdjéhez hasonló karakterű, kissé melankolikus, depresszív hangvételű művek érdekelnének. Nem feltétlenül impresszionista szerzőtől, viszont a nehézségi foka is valami ilyesmi legyen (nem technikás, inkább az érzelemkifejezésben nehéz darabra gondolok). Előre is köszönöm a válaszokat!

2013. jan. 31. 01:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Beethoven: Holdfény szonáta I. tétel

https://www.youtube.com/watch?v=kVARN4_GcS4

2013. jan. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a javaslatot, de ezt már tanultam. Esetleg vannak még ötleteid?
2013. jan. 31. 21:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Passzolom, Debussytől vagy Griegtől bármi, ami ilyen nehézségi fokú. Nem tudhatom mit tanultál és mit nem.
2013. jan. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Havasi Balázst ajánlom a figyelmedbe! :))
2013. febr. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
havasi balázs...:D igazából tanulhat valami jó zeneszerzőtől is, ha már komolyan gondolja:)
2013. febr. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a további ötleteket, de ahogy az utolsó válaszoló is ajánlotta, én klasszikus zenei szerzőkre gondoltam (nem feltétlenül a klasszikus stílusból). Zongoratanárnál tanulok zongorázni, aki biztosan tudna ajánlani darabokat, de szerettem volna egyszer valamit az ő segítsége nélkül találni. Keresgéltem én is, de amik tetszenének, azok túl nehezek nekem technikailag. Debussy-től ezen az egy darabon kívül semmit nem tanultam, Chopin-től pár nocturne-t és a Holdfény szonáta első tételét. Még mindig ebben a karakterben keresnék darabokat, akár kevésbé ismert komolyzene-szerzőktől is, bármilyen stílusban.
2013. febr. 3. 21:35
 7/8 anonim ***** válasza:

#1 és #3 vagyok.

Csak egy tipp, most volt az üzenőfalamon:

https://www.youtube.com/watch?v=Re-eu9q_yUU

2013. febr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet, régebben nagyon szerettem volna megtanulni ezt a művet, de mostanra megfeledkeztem róla! A tanárom közben már feladta az Esőcsepp-prelűdöt (én nem értem, honnan ismeri a stílusomat, egy fél éve tanít csak), de azután remélem erre is sort keríthetünk:)
2013. febr. 8. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!