Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi az American idiot album...

Mi az American idiot album teljes története?

Figyelt kérdés
Nem igazán vagyok nagy angolos így nem értem a sztorit. valaki le tudná részletezni?

2013. febr. 2. 13:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

nos, a történet egy külvárosi srác, jesus of suburbia (JOS) sztoriját meséli el. éli az unalmas napjait a városban, nem történik semmi. az american idiot c. szám, az ő himnusza, utálja az országot, ahol él, s a várost még annál is jobban. a jesus of suburbia c. szám ezt az életet mutatja be.

egy nap azonban minden megváltozik, mert JOS úgy dönt, elhagyja a szülői házat, a saját életét éli.

a holiday nevű szám azt mutatja, hogy JOS milyen boldog miután végre egyedül lehet. ez a boldogság azonban nem tart sokáig, JOS teljesen egyedül van, magányosan rója az utcákat, és az életén töpreng. (blvd of broken dreams) ezután JOS képzelődni kezd (are we the waiting), elveszti a józan eszét, már nem külvárosi jézus többé. ekkor találkozik st. jimmy-vel, aki igazából nem egy külön személy, hanem az ő gonoszabb, lázadóbb oldala.

jimmy bevezeti őt a drogok világába (give me novocaine), rossz útra tereli.

ezután azonban JOS megismerkedik whatsername-mel, egy lánnyal, akibe szerelmes lesz. a she's a rebel és az extraordinary girl c. számok erről a szerelemről szólnak.

igen ám, de a lány utána levélben szakít JOS-sal, és gúnyolódik rajta. (nobody likes you, everyone left you, stb.) ezt a letterbomb nevű szám írja le.

a wake me up when september ends számban JOS találkozik tummy-val, aki ellátja jó tanácsokkal.

ezután jön a homecoming, ez arról szól, hogy JOS elnyomja magában st. jimmyt (jimmy died today), és hazaindul. (we coming home again)

JOS hazatér, kibékül a szüleivel, és lassan túlteszi magát a szakításon whatsername-mel. (i forget you, but not the time).


hát kb így ennyi. ha valamit még tudni szeretnél, akkor írj privit nyugodtan.:)

2013. febr. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi :D kicsit ciki h ekkora Green day fan létemre nem tudtam ezeket...:)
2013. febr. 2. 16:29
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
szívesen.:) egyáltalán nem ciki szerintem, senki sem úgy születik, hogy mindent tud.:)
2013. febr. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!