Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Mennyi időbe...

Gitárosok! Mennyi időbe telik, amíg fejből, magabiztosan és "hibátlanul" el tudtok játszani egy közepes nehézségű, egy-két oldal (kotta) hosszúságú darabot?

Figyelt kérdés
Nekem kb. egy hét folyamatos gyakorlás és pár nap szünet után megismételve a folyamat. Szerintetek ez sok, kevés, vagy normális? Hogy fejleszthető a zenei memória?
2013. febr. 5. 14:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik. HADAWAY WHAT IS LOVE c. szám sem rövid, kottában le lehetne írni két oldalban is. Mégis 4 akord.


Az hogy közepes... Nos, kinek mi a közepes? Nem vagyunk egyformák...


És a másik. Zenei memória nem létezik. Vannak dolgok a fejedben, vannak dolgok a kezedben, de ezzel foglalkozni kell. Ha szép eredményeket akarsz elérni, akkor napi szinten. A zenész ember nem véletlen művész ember. Nem kell kiszaladni a szobából, nem mondtam nagyot. A zenével foglalkozni kell, és csinálni! Iszonyú hálátlan a zene. Ki látott már kőművest otthon az udvarban kéményt rakni? Pusztán azért hogy el ne felejtse? Pusztán azért hogy ne a malteros talicskából legyen a kémény hanem téglából? szerintem senki. De ha a zenét félre rakod hogy "ó ezt már tudom" akkor az el fog szállni!

2013. febr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Közepesen nehéz... Pl. ez: http://www.youtube.com/watch?v=RYs0Bo-bQUk

Vagy ez: [link]

Vagy ez: http://www.youtube.com/watch?v=zv_3lyTv9Zc


Nekem most ezek, de mindegy is, mert kinek mi a mérce. Nem arra lennék kíváncsi, hogy ki milyen darabot tart közepesen nehéznek, hanem hogy mennyi idő alatt tudja azt magabiztos szinten megtanulni. Hm.. Továbbá egyet értek veled, nem szabad elhanyagolni miután megtanulod, csak azért, mert már úgyis tudod. Ez így nem jó.

Engem az zavar iszonyatosan, ha nézem a kottát, játszom őket úgy-ahogy, de ha nincs előttem a kotta, akkor meghal a tudomány, arra sem emlékszem, hogy hogy kezdődik. Hiába foglalkozok vele egy hónapig akár, minden nap. Elévül abban a tyúk emlékezetemben.

Ez a problémám és arra keresek megoldást, hogy hogyan lehet ezt orvosolni. Hm?

2013. febr. 6. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!