Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyi idő alatt lehet megtanú...

Mennyi idő alatt lehet megtanúlni a Sweet child o mine szólóját elejétől végéig?

Figyelt kérdés
Már sikerült megtanúlni amíg kezd felgyorsúlni és egy keveset a gyors részből de még nem látom a végét.... 16/F

2013. febr. 10. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én pár napig próbálkoztam, összvissz néhány óra beletellett, bár az hallás után volt, de mire odáig jutottam, hogy ment tempóban, és finomítások jöttek volna, mégsem tetszett annyira:D
2013. febr. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen jó hallás kell ám ehez a számhoz, ha csak erre hagyatkozik az ember :) De lehet én is ott fogok kilyukadni, hogy megúnom mire megtanúlnám rendesen.
2013. febr. 10. 22:47
 3/11 anonim ***** válasza:
inkább fej kell hozzá, mint hallás :D az elején moll skála alapján dolgozik, talán dallamos és összhangzatos is keveredik benne, a gyorsabb rész meg pentaton/blues/megint moll skála. ezt a hármat átjászod néhányszor, hallgatod utána a szólót, nem lesz gond, és még csak különleges hallást sem igényel :D
2013. febr. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Kérdező!


Már, a kérdés is árulkodik ... :)


Szerintem a szokásos, veszek egy elektromos gitárt és én leszek Slash módon neki ültél te is egy Guns n Roses dalnak, de szerintem fogalmad sincs arról, hogy mi azok a tercmenetek, különböző hangsorok, párhuzamos akkordok és a többi ...


Egyik ismerősöm 10 éve gitározott kb, mikor azt mondtam, hogy eljátszotta olyan ütősen, mint az eredeti szóló.

De, ő napi 3 órát gyakorolt, skálázott és gyűrte az ipart..

2013. febr. 12. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Fél-egy óra.
2013. febr. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Egyébként ezt nem úgy szokták, hogy vesznek egy gitárt és el kezdenek tanúlni rajta? Ezt a választ most nem értem...Én is szoktam napi min. 2 órát, de ritkán van, hogy 3 óránál kevesebbet gyakoroljak. Tudtommal mindenki volt kezdő, és rajtam nem múlik, hogy megtanuljam a skálákat, mert és sem vagyok különb másnál, hogy ne tudjam megtanulni.


A többi válaszolónak köszönöm, különösen, aki elárulta nekem, milyen skálákhoz hasonlít a szóló.

2013. febr. 12. 15:14
 7/11 anonim ***** válasza:
nem, nem úgy szokták, hogy vesznek egy gitárt, és gyakorolnak ész nélkül. vezetni sem úgy szoktak, hogy vesznek egy kocsit, hanem próbálgatják, a kulcs a tanárnál van. kell hozzá tanár, hogy jó irányba vezesse a munkát, hiába gyakorolsz naponta 3órát, ha nincs jól felépítve az egésznek a koncepciója.
2013. febr. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Kedves Utolsó!


Én lettem leszólva fentebb.

A hozzászólásomban valami olyasmi gondolatnak akartam teret engedni, miszerint "Inkább könnyű, egyszerű darabot játszon valaki jól, mint nehezet rosszul"


A megfogalmazást próbáltam a kérdés szintjéhez igazítani, miután a kérdező úgy gondolhatta (?) , hogy erre lehet egy fix számadattal szolgálni (?)


Én 10 éve zenélek, ebből nyolcat zenesulikban tanultam.

De, meglehet, nekem egy Guns n Roses szóló, miután klasszikus gitározok, hónapokba, esetleg évekbe telne.

2013. febr. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

de ezt miért nekem mondtad?:D én a kérdezőnek mondtam, nem a gyakorlás mennyisége számít, hanem a minősége. ahhoz viszont tanár kell, hogy jól legyen nevelve a gyerek, ezért van tele a youtube is szar gitárosokkal, az amatőr bandák már a 4akkordos szarokat sem tudják pontosan játszani, és az, hogy vagy kreatívak legyenek bármiben, vagy hogy használják a fülüket, szinte elképzelhetetlen. mint a gitárpró, pengetik ütemenként 8x ugyanazt a terchiányos akkordok, fingjuk sincs arról, hogy mi után mi jön, nem is érdekli őket, aztán csodálkoznak, hogy 5 év után nem jutnak túl a tankcsapdán.

ez nem rád szól, és nem is a kérdezőre, de én csak emiatt írtam, hogy az, hogy van egy gitárja, és szorgalmas, nem azt jelenti, hogy jó is lesz egy idő után

2013. febr. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Félre értettelek! bocs!
2013. febr. 13. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!