Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Magyar punk tabok?

Magyar punk tabok?

Figyelt kérdés

Leginkább punk zenéket hallgatok, de szoktam rock, altert is, de ez most mindegy is. Utóbbiakhoz találok is kottákat gitárra, de punkra már kevésbé, még kevésbé magyar punk dalokra. Ilyenekre gondolok, hogy Tizedes meg a többiek, Cpg, Qss, Agydaganat, 88-as csoport stb.

Valaki nem tudna segíteni? Bőven elég lenne, ha mondjuk megmondaná nekem valaki, hogy melyik húr és melyik bund kell a dalhoz. Előre is köszi, ha esetleg valaki tudna segíteni.



2013. febr. 11. 18:46
 1/8 anonim válasza:
0%

Vallási,társadalmi,és politikai véleményformalitás nélkül mondom, hogy ne ilyen két akkordos szutykokat akarj gitározni.

Vannak nagyon jó és egyszerű könnyen tanulható dalok amik az általad felsoroltakkal ellentétben egy minimális igényességet is hordoznak,illetve megszólaltatásukkal nem csak a szubkulturális környezeted elégedettségét váltod ki, hanem széles rétegekben is aztomndják hogy ez valami.Utána persze játszhatsz pank zenét,de látni fogod hogy mekkora katasztrófa.Egy cpg "nótát" valószínűleg a cpg gitárosa em tud kétszer egymás után ugyanűgy elnyomni,így nehéz lesz hozzá bármit is keresend,de ha te ehhez ragaszkodsz...

Szívből kívánom hogy tanulj meg gitározni,és lásd meg a saját szemeddel hogy van a zene meg van kannásborszagú katasztrofális teljes igénytelenség.A zene művészet, a cpg nem az.

2013. febr. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudok gitározni. Iron Maiden, Black Sabbath nótákat, egy AC-DC dalt is letudok játszani, meg még több együttestől is tudok, Foo Fighters, Nirvana stb. A punk meg egy életérzés, a magyar punk dalokat csak a magam szórakoztatására szeretném eljátszani. A cpg tagjai mondták is, hogy sose tudtak zenélni, meg még több (főleg hazai) banda tagjai utólag mondták, hogy csak elkezdtek pengetni, aztán sikerült valamit kihozni a hangszerekből.
2013. febr. 12. 01:04
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
ne haragudj kedves előző válaszoló, én nem általánosítanék ennyire...lehet találni a punk nóták között is igényes bandákat...gondolva itt a Red Hot Chilli Peppersre, a Sum41-ra, éés...a Green Dayre...meg még sok másra...mondom ezt én az ízig vérig rocker :D
2013. febr. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Punk tab:

Em

2013. febr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A Red Hot Chilli Peppersnek kb annyi köze van a punkhoz, mint nótár marynek.

aki meg "tud" gitározni, az nem 1acdc számot tud, hanem mondjuk mindet, 1x meghallja, és játssza utána. egyetértek az elsővel, szép ha gitározni tanulsz, de ne szarokkal foglalkozz

2013. febr. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szerintem nem zárja ki a kettő egymást, hogy igénytelenhulladék punk zenéket és rock/alter/metál zenét is játsszon az ember. De valószínűleg én tévedek.

A híresebb, minőségibb dalokhoz (punkból is van ilyen..), találok is kottákat. Csupán annyi volt a kérdésem, kérésem, hogy ha valaki tudja 1-2 magyar punknak a tabját, akkor azt ossza meg legyen oly szíves.

2013. febr. 13. 22:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Itt a válaszolok nagy része annyira segg hülye... miért nem tanulhat valaki punk számokat a maga szórakoztatására? -.-
2013. márc. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Mindenki tanuljon az ízlése szerint!!!

Szívből játsz!

Egyébként itt a honlap: [link]

[link]

2013. máj. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!