Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Drop C hangolás probléma?

Drop C hangolás probléma?

Figyelt kérdés

Két hónapja vettem egy új gitárt, de ez most lényegtelen.

Zúzásra vettem, metált játszunk bandával, és Full step down hangolásba használtam, eddig.

Gondoltam mi lenne ha lehangolnám Drop C-re? Le is hangoltam, mert igy könnyebb lefogni az akkordokat. amit fullstep down hangolásba úgy játszok hogy 0 2 2, azt c-ben igy kell lefogni : 2 2 2

És itt kezdődik a probléma. ha a legvastagabb húrt (C) lefogom a 7. bundnál akkor ugyanazt a hangot kéne kapnom mint az üresben pengetett G húron. és eléggé eltérő a hang, pedig a gitár be van hangolva rendesen. korg ax3g hangolóját használom, és eddig mindent be tudtam vele hangolni. de ez valahogyan furcsa.. esetleg ötletek?


2013. febr. 13. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Állítani kell a húrlábon.
2013. febr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fix húrlábas Cort KX5-ös gitárom van. Hogy kell a húrlábon állítani? esetleg tudnátok vidit mutatni, hogy mennyit is kell? (fixhúrlábason)
2013. febr. 13. 16:23
 3/6 anonim ***** válasza:
Őszintén megmondva, szerintem fix húrlábassal nem nagyon érdemes szórakozni, érdemesebb kicserélni egy állítható húrlábra. Szerintem bármelyik gitárszaküzletben szívesen csinálnak ilyet, pénz ellenében persze.
2013. febr. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
most komolyan azthiszed hogy a fix húrlábat nem lehet állítani, csak a tremolot? bocs hogy nincs pénzem egy eredeti floydra, a floyd kopik meg SZ*ROK. ezért nem vettem ilyen árkategóriába "floyd"-osat!!!
2013. febr. 13. 22:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Okoska, nem kell tremolos, csak állíthatós :) Egyébként igen, a fix húrlábasat te nem fogsz sehogy se állítani, max ha "Gibson-style"-os, vagyis a húrláb mindkét része a gitár fölött van. Tudod, ha Drop C-ben akarsz játszani, akkor állítható húrláb kell, az intonáció miatt. Egyébként már Full Step Down-ban is el vannak csúszva a hangok, csak akkor még nem annyira észrevehetp.


Röviden: állítható húrláb kell, fixszel nem tudsz Drop C-ben játszani, max bohóckodni.

2013. febr. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

[link]


ugyanez a gitárom van.. ezen a húrlábon mit nem lehet állítani???

2013. febr. 15. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!