Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit gondoltok az Gangnam...

Mit gondoltok az Gangnam Style című "zenéről"?

Figyelt kérdés

Elsősorban azoktól kérdezem ezt, akik szeretik ezt az divatzenét.


Én nem értem, hogy hogyan "fejlődhetett" idáig a mai emberek zenei igénye, hogy egy ilyen hülye slágernek, ilyen nagy nézettsége van Youtube-on? Miért kedveli ennyi ember ezt a zenének nem nevezhető, igénytelen mocskot, aminek SEMMI mondanivalója sincsen?

Komolyan, mit szeretnek ebben az emberek? Azt az idióta lovaglós táncot, hogy ott ugrál az a retardált, angol-kóros, genetikai hulladék?


Az, hogy néha egy-egy bulin táncolják el, vagy akarnak egy kicsit szórakozni, vagy akár valaki rossz kedvű, és azért hallgatja, azokat megértem, de miért kell még a csapból is ennek a zenei műnek nem nevezhető mocsoknak folynia?



2013. febr. 15. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
szerintem egy nagy szar, nem tudom mit esznek rajta
2013. febr. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pont ezt szeretném megtudni én is.
2013. febr. 15. 22:15
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Jópofa:)
2013. febr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%
#3 vagyok, szerintem hangzásra is jó amúgy:)
2013. febr. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%
Unalmas
2013. febr. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Jó a ritumusa.

Jó hangulatú a (bár senki sem ismeri a fordítását) dal.

Egy idióta, röhögős tánc.

Egy szóval egy ilyen pörgős, vidám, ritmusos zene...

Én nem szeretem, csak mások ezt mondták, hogy ezért szeretik...

Én amióta meghallgattam a fordítást, még jobban elriadtam ettől a "műfaj"tól.

Egyébként már elég unalmas, le kéne szállniuk végre erről az embereknek, s valami jobb, egyáltalán zenének nevezhetőt hallgatni...

2013. febr. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
62%

Szerintem is elég jópofa szám, ráadásul amióta megnéztem a videoklipp hátterét, vhogy még jobban megtetszett:


,,A Gangnam Style Szöul felkapott Kangnam negyedének életmódjáról szól, a negyedet PSY Beverly Hillshez hasonlította egy interjúban. A dalszöveg szerint PSY a tökéletes barátnőt keresi, aki tudja, mikor kell jól viselkedni és mikor kell vadnak és felszabadultnak lenni. A dal és a videó kontrasztját, egyfajta „csavarját” az adja, hogy bár a videóban megjelenő figura a trendi és gazdag Kangnamról énekel és az ottani életvitelhez hasonlítja a sajátját, egyáltalán nem úgy néz ki, és nem is úgy viselkedik. A dal az emberi társadalom sekélyességéről, felszínes voltáról szól.[15]

A dal hátterében egy társadalmi jelenség húzódik meg: Dél-Koreában az 1990-es évek óta hitelből élnek az emberek, sokan a kangnami „álomélet” reményében számos hitelkártyát tartanak fenn a látszat kedvéért. A dalban a kávéivásra történő utalás is ehhez kapcsolódik, Koreában a látszatra nagyon adó, a napi szükségletekre alig költő, de luxuscikkekre bármennyit áldozni hajlandó nők elnevezése töndzsangnjo (된장녀). Ezek a nők akár hitelt is képesek felvenni, hogy drága kávéházakba járhassanak (Dél-Koreában a külföldi kávéházláncok, mint péládul a Starbucks termékei rendkívül drágák, egy csésze kávé 5000 vonba (kb. 1000 forintba) is kerülhet.

A népszerűvé vált refrén, az oppan Kangnam szuthail (오빤 강남 스타일) jelentése szó szerint „a te oppád olyan, mint Kangnam”, azaz gazdag és trendi. Az oppa koreaiul a nő bátyjának megszólítása, a lányok így szólítják az idősebb fiú családtagokat és ismerősöket is, de a szerelmük kedveskedő megnevezése is ez. A lány rajongók így szólítják a kedvenc előadójukat is.

A dalszöveget PSY írta, a zenét Ju Gonhjonggal közösen szerezte." (forrás: Wikipédia)

2013. febr. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem tetszik!Amugy a szövege egészen más!Fenn van a YouTube-on,a fordítás!Egy pasiról szól aki ilyen,meg olyan,meg egy lányról,aki ilyen meg olyan!Aztán összetapadnak!
2013. márc. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!