Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek a Deep...

Mi a véleményetek a Deep Purple eggyüttesről?

Figyelt kérdés
Aki esetleg nem tudná annak mondom, hogy ez egy rockzenekar.
2013. febr. 17. 22:18
1 2
 1/12 Extreme998 válasza:

Régen ők voltak a híres zenészek, de manapság a fiatalok nagy része nem is ismeri őket. Kedvenc számom tőlük: Smoke on the water (ez a legismertebb is).


15/F

2013. febr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van Extreme998. Ezt a kérdést amúgy azért kérdeztem, mert ők a kedvenc zenekarom.
2013. febr. 17. 22:45
 3/12 A kérdező kommentje:
Azt még hozzáfűzném,hogy fiatal vagyok,15 éves.
2013. febr. 17. 22:53
 4/12 anonim ***** válasza:

A legjobb hard rock zenekar! Természetesen a BLACKMORE-Lord-Glover-Paice-Gillan felállásban. Steve Morse miatt (sem) követem nyomon a mai DP-t.

Egyébként tényleg fantasztikusak voltak, csak úgy ontották magukból a slágereket és a jobbnál jobb dalokat. A gitár ás orgonaszólókról nem is beszélve.

(Ismered a Call of the wild című számukat?)

2013. márc. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
* 14/L
2013. márc. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ertenel a zenehez,akkor pont Steve miatt kene kovetni....
2013. ápr. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Steve miatt?? Blackmore-hoz képest 0. Összehasonlítani sem lehet a kettőt... Amúgy akkor mi a véleményed Blackmore-ról? Hogy egy utcazenész? Kicsit el vannak tévedve egyesek....
2013. okt. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
a legjobb zenekar a világon nekem is a Mark II. felállás a kedvencem
2014. jan. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Blackmore szerintem is jobb volt, de zeneelméletben Morse jobban ott van a mai napig. Maradjunk annyiban, hogy a 70-es években volt a Purple fénykora (Purple in Rock, Machine Head, Burn, Stormbringer). Aki Morse-t ócsárolja, annak ajánlom figyelmébe a "Sometimes I Feel Like Screaming", "Walk On", "Rapture of the Deep", "Don't Make Me Happy", "Hey Cisco", "Haunted", "Loosen My Strings" című számokat. (Hirtelen ennyi, ami eszembe jutott.) Ne minősítsük csak le azt a tudást.. Volt, nem egyszer, hogy élőben jobban játszott, mint Blackmore.



Don Airey-ről. Jon Lord egyértelműen jobb volt (Nyugodjon békében!). Annyi érdekesség képpen, hogy Lord választotta ki 2002-ben utótdjaként, és volt, hogy egy koncerten együtt játszottak.


Énekeseket nézve Ian Gillan és David Coverdale az, aki figyelemre méltó. Én örülök neki, hogy Gillan végül visszatért 84-ben a zenekarba, jobban beleillik a bandába. 91-ben a Joe Lynn Turner-vel készített CD nekem már nem volt valahogy az igazi, a 93-as The Battle Rages On is már-már lapos volt, szerencsére ezt már nem Turnerrel vették fel, bár tudomásom szerint vele akarták, csak Gillan visszalépett a zenekarba.


Összességében én a világ legjobb bandájának tartom a Deep Purple-t! Nincs még egy ilyen banda, aki ennyire minőségi számokat készített volna, és nem is lesz! És igenis örülök neki, hogy Morse, és Airey került az együttesbe, hiszen mindketten nagyszerű zenészek, és igenis kell a változás ide is, mint mindenhová. Ha minden album ugyanarra a kaptafára, ugyanazokkal a tagokkal készült volna, nem biztos, hogy ilyen változatos lenne a zenéjük.

2016. szept. 26. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 Életkorom lemaradt. 16/F
2016. szept. 26. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!