Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mit szóltok ahhoz, hogy a...

Mit szóltok ahhoz, hogy a 90-es évek elején - mondjuk a Modern Talking divat után - égés volt olyasmit hallgatni, mint a Modern Talking, ma pedig annál sokkal silányabb zenék a "menők"?

Figyelt kérdés
2013. febr. 20. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én emlékszem a nagy Modern Talking lázra. A disco-ban is állandóan mentek a számai.. De arra nem emlékszem hogy később égés volt hallgatni. Sosem volt égő. Csak idővel a Modern Talking eltűnt és jöttek helyette más együttesek akik szintén slágeresek voltak. De sokszor volt hogy házibuliknál azért felhangzott egy modern talking dal..

Én a 90-es években voltam tinédzser, és abban igazad van hogy ma sokkal silányabb zenék mennek, mint régen.. Sőt ma a legtöbb zene egy régi szám felújított változata.

2013. febr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 AccountManagerkovács ***** válasza:
100%

A Modern Talking szerintem eredeti volt. Annak idején ők voltak a popzene egyik leghíresebb duója és ha meghallgatod a számaikat, azt legalább elismerheted, hogy a saját hangjukon énekeltek.

Én nem értek a zenéhez, de az tény, hogy a mai popzene nem tehetségből, hangból és hangszerekből van összerakva, hanem PÉNZBŐL és KÜLSŐSÉGEKBŐL. Semmi más nem számít, csak az, hogy az előadó a trendeknek megfelelő külsővel bírjon, a hangját meg majd megcsinálják számítógéppel. És aztána nnyi lét beléjük ölnek, hogy mindenütt nyomassák őket a rádiók és tvk, aztán csak visszahozzák az összeget. Ha nem, jön a következő.


Tehát röviden: Inkább szóljon egész nap Modern Talking, mint niki minázs, ván dájreksön és dzsásztin bíber (ezeket DIREKT írtam így).

2013. febr. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2015. okt. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

AccountManagerkovács, ehhez lenne néhány szavam. ;)


A MT formáció valódi felállása a 80-as években:

- Dieter Bohlen: zenekarvezető, társproducer, zeneszerző, szövegíró, ötletember, tátogató, léggitáros, másodszépfiú.

- Bernd Weidung alias Thomas Anders: énekes, légzongorista, sármőr.

- Birger Corleis, Detlef Wiedeke, Michael Scholz, Rolf Köhler: énekesek, összeadva is alacsonyabb bájgunaritási indexszel. Scholz mint falzettista a MT-hangzás fő megtestesítője.

- Ralf Peter Stemmann: zongorista, hangmérnök, szintetizátor-programozó.

- Luis Rodríguez Salazar: producer, gitáros.


Sok forrás említi őket, egy klassz összefoglaló magyarul:

[link]


Érdemes megnézni a lap végén belinkelt videót, hogyan is működhetett a titokzatos "gépház", a kulisszákon túl.

A felvétel 2000-es évekbeli, addigra ők is idősödtek, már női énekesekkel egészítették ki önmagukat. :-)

..és sajnos éppen ezután a felvétel után néhány nappal egyikük elhunyt. :-(

Szóval igazi utolsó relikvia. :-)

2020. okt. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!