Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kezdjek hozzá?

Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, és szeretnék megtanulni gitározni. De sajnos az a baj, hogy még életemben nem volt gitár a kezemben, és a zeneelméleti tudásom csak annyi, amennyit tanultunk énekórán. (tehát egyenlő a nullával) Még gitárom sincs, de tervezzük, hogy a hétvégén veszünk egyet. Az lenne a kérdésem, hogy hogyan fogjak hozzá gitárt tanulni? Van más is, aki ilyen kezdő szintről indul(t)? Fogadjak magántanárt, vagy nem szükséges az elmélet? Szolfézsot kell tanulnom? Köszönöm előre a válaszokat, trollok kíméljenek!

2013. febr. 20. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha néhány ismert számot akarsz magadnak, haveroknak elpengetni, tanulgathatsz netről, könyvből.

Ha kicsit komolyabban veszed és szeretnél majd zenélni, együttesben, színpadon, nem ártana tanár.

Nem kizárt, hogy anélkül is megy, de az csak nagyon tehetségeseknek szokott sikerülni sok gyakorlással.

A nagyon alapszinten túl mindenképpen kéne elmélet is.

2013. febr. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Én teljesen egyedül kezdtem, hívtam 2-3x tanárt eleinte, de semmit sem ért, mert attól, hogy megtanulsz valami elméletet még nem fogsz tudni játszani a hangszeren..


Ahhoz, hogy tudj játszani, gyakorolni kell, játssz számokat, amik tetszenek, kezdd egyszerűbbekkel, javaslom a Linkin Park-ot, ha rendes egyszerű számokat szeretnél, ami jól is hangzik.


Nagyon alapnak jó még az, ha keresel híres "riff"-eket, például a Crazy Train-jét, és azt gyakorolod, én is így csináltam, bár bevallom nem nagyon foglalkozok vele manapság, mert egyedül meguntam, épp passzívan bandát keresek, ahol lehetőleg kezdőkkel együtt sokkal jobb lenne tovább tanulni, mert úgy rendesen el lehet játszani teljes számokat, de ehhez minimum kell egy alap tudás. Én két éve kezdtem, nem vagyok egy hírró, de már el tudok játszani pár Guns'n Roses számot (Mama Kin, One in a Million), azon kívül játssz Green Day, Paramore számokat kezdésnek ;)


Ja és fontos, hogy az erősítődben legyen beépített torzítás, és ne nagyon gagyit vegyél sem gitárból, sem erősítőből.


Ha érdekel nekem ilyen van:


[link]


[link]



Effekteket viszont nagyon hiányolok, csak nem vettem még rá magam, hogy befektessek rá, amíg csak magamnak vagyok


16,5 voltam, amikor kezdtem, számíts rá majd, hogy elsőre nehéz lesz a legegyszerűbb dolog is, de ne add fel egyből!

2013. febr. 22. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell mindenkiről azt hinni, hogy egyből torzítós elektromos gitáron akar majd játszani. Sokkal több lehetőség van annál, mint kommersz rockbandákat próbálni elektromos gitáron utánozni...
2013. febr. 22. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem szeretnék elektromos gitáron játszani. Akusztikuson fogok tanulni.
2013. febr. 23. 16:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is sokáig nagyon szerettem volna gitározni, aztán már betöltöttem a 18-at mire vettem egy klasszikust, de szerintem megérte. Mai napig nem tudok rendesen gitározni, bár leginkább azért mert nem gyakorlok. Egyedül is lehet boldogulni, de egyik haverom tanárhoz jár és jobban megy neki. :) A lényeg, hogy minden nap gyakorolj. MINDEN EGYES NAP. De komolyan. Nem egész nap, de minden nap 1-2 óra, később akár több is. Kezdésnek meg elég egy 10.000 Ft körüli gitár is szerintem, net meg tele van oktató videókkal meg kottákkal, tabulatúrákkal.
2013. febr. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Karcsi0924 válasza:
Szia én vállalok kezdőknek gitár oktatást, illetve zeneelmélet oktatást is. Ha érdekel írj üzenetet... szia
2013. febr. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!