Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen gitáreffekt? Pedál...

Milyen gitáreffekt? Pedál vagy multi?

Figyelt kérdés
Melyiket érdemesebb (szólógitárom van)? A multi ugye digitális, így nem biztos, hogy olyan jó minőségű, de egy pedál csak egy effektet tud (viszont valószínűleg analóg). Eddig az erősítőm alap overdriveját használtam, nem igazán tudom, milyen effektet szeretnék, de mind tetszik (time-basedeken át a wah-on keresztül a phaserig). Ti milyet ajánlotok?
2009. szept. 9. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Pedál mellett:

-szebb, egyértelműbb hangzás

-a multieffekt torzítása néha szőrös, kevésbé finomhangolható

-ha pl. jammelni/örömzenélni mész, egyszerűen csak felkapsz egy distortion, vagy egyéb pedált, és nem kell magaddal cipelni a böhöm nagy multit.


Multi mellett:

-jóval olcsóbb, mint egy halom pedál

-Kombinálni is egyszerűen tudsz (elmented a beállításokat, pl. ilyen torzítás, olyan reverb, ezmegaz)

-egyszerűbb magaddal vinni, ha sok effektet használsz, mint sok pedált adapterestül


Még gondolkozom érveken.

2009. szept. 13. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a multi olcsóbb és jobb, de külön külön sztem kényelmesebb, arra taposok rá amelyikre épp akarok :D és pl régi wah pedálnál nekem még tetszik is ha kicsit recseg :D
2009. szept. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, végülis egy Zoom G1X mellett döntöttem, nekem tetszik. Kezdésnek szerintem nagyon jó, akkor is, ha nem lehet teljesen részletesen beállítani mindent.
2009. szept. 26. 11:52
 4/4 anonim ***** válasza:

18:24

Azért a jobbal vitatkoznék... Próbálj csak ki egy fincsi csöves pedált :o)

2009. szept. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!