Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zongoratanulás interneten...

Christian Tillinger kérdése:

Zongoratanulás interneten online lehetséges?

Figyelt kérdés
El tudod képzelni, hogy otthon a számítógép és egy egyszerű hangszerrel megtanulj zongorázni?

2013. febr. 26. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Eléggé elhatározottnak kell lenni hozzá, de lehetséges.


Egy zongoraoktató biztosan hatásosabb lenne egyébként.

2013. febr. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Persze!

Mondjuk zenelmélet alapjait nem ártana tudni, kottákkal,gyakorlással minden lehetséges..

2013. febr. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És akár dalokat meg gyakorlati dolgokat is lehetségesnek tartod így elsajátítani?
2013. febr. 26. 14:45
 4/8 A kérdező kommentje:

Melyik megoldást részesítenéd előnyben, mert szerintem mindkettő jó, de kiváncsi vagyok a véleményedre:


1. megoldás: a leckék a postaládába érkeznek egy levélben, ahol el vannak helyezve a hivatkozások, rákattintok, átdob egy olyan helyre, ahol ott a tananyag. Az emailben akár 10 link is van, ha annyi lecke van. S amikor lecke napja van, jön a levél és kapom a leckéket.


2. megoldás:

Ez kicsit összetett, de professzionális. Egy e célra alkalmazott szoftverbe kell belépni, ami olyan, mint egy rendes iskola, csak épp online formában.


Előnyök:

Az emailes megoldás egyszerű, minden a ládában van, nem kell honlapokat keresgetni és akár magyar kártyával a CIB-en keresztül is tudok fizetni.

Az iskolaszoftveres előnye, hogy minden egy helyen van, de összetettebb, bár rendes iskolai környetet ad.


Hátrányok:

Az emailesben nincs egységesítve minden, azaz a levelekből tudom összeszedni a tanórákat.

Az iskolaszoftveres hátránya, hogy mivel összetett ezért sebezhető is. Tovább az is hátránya, hogy mindig honlapra kell futkosni és a tanfolyamot csak paypalen tudom kifizetni. S persze az is, hogy ez joomla, ami bár isteni jó, de rizikós. Míg az emailes bár drágább, de ott a felület és maga a rendszer profi kezében van, ami csak bérelhető, úgy ez a másik letöltendő s ezért veszélyesebb fenntartás végett. Meg az is, hogy az elsőt, az emaileset magyarok, a másikat meg oroszok készítik. Ha gond van, gyorsan oldható, bár drágább. Az orosznál a szupport borzalom, de professzionálisabbak a funkciók. S ha valaki nem tud úgy angolul, akkor visszafordul - nem csak a paypal végett. Ilyen ez az orosz iskolaszoftver cucc: [link]


Melyiket választanád s mi végett?

2013. febr. 26. 15:00
 5/8 peterlord ***** válasza:

Sajnos nem lehet. Zongora tanulásához zongora ès tanár KELL.

Az persze más, ha csak pötyögni akarsz egy pár èv mulva, vagy mai elektromos zeneszerűsèget írogatni. Az megy, de egyéb nem

2013. márc. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Zeneakadémiára járok, és tanítottam már sok embert, tudom, hogy mit lehet autodidakta módon tanulni...

(igazából több rosszat mint jót :) )

Nagyon fárasztó és lassú. A tanár viszont megmondja, hogy ha valami nem megy, az miért van, de mire magatól rájössz, addigra elmegy a kedved az egésztől. Egyszóval semmi sikerélményed nem lesz, ami tovább motiválna.


... És hogy magamat reklámozzam, 1000Ft / óráért szoktam tanítani Pesten a VIII- IX- IV kerületben!

(11 éves kortól felnőttekig)

2013. márc. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A zeneakademia jo dolog, de lehet, hogy vannak olyanok, akiknek a hobbi szint eleg. Na most, ha online tancorakat veszek vagy epp angolt s betartom ami ott van, abbol az alapok el sajatithatoak, szerintetek?
2013. márc. 4. 09:03
 8/8 anonim válasza:
Már a kérdező kommentje óta jó sok zongorás app jelent meg de nekem egyik sem adta meg azt a tudást, mint a sima klasszikus zongora tanulás.Ne feledd ha szeretnél kottát olvasni meg kell tanulnod az abc-s hangokat, szolmizálást, a #-es és B-s hangokat...stb. Én több éve zongorázok 4 éves koromra meg kellet tanuljak kottát olvasni ami már nagyon jól jön, mert így magam is megtudom tanulni otthon a darabokat
2023. ápr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!