Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan kell hallás után játszani?

Hogyan kell hallás után játszani?

Figyelt kérdés
Két és fél éve szaxofonozom és idegesít, hogy mindent kottából játszok és nem tudok szinte semmit sem fejből, hallás után meg még inkább semmit, pedig állítólag van hallásom. Ha valamit meg kell tanulni, azt is inkább csak az ujjaim tanulják meg és azt mondják, hogy a tü-tü-rü-től játsszak, akkor nézek tágra nyílt pupillákkal.

2013. febr. 26. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha két és féléve mindennap másfél órát gyakorolsz,(érem ezalatt hogy skálázol is,) akkor most ez a kérdés nincs itt. Ne harapd le a fejem, a skálátol még nem fogsz több mindent fejben tartani, de egyfajta biztonságot ad. Mivel elég keveset foglalkozol vele, így a pillanatnyi bizonytalanságod,a kiváló kottaolvasással ellensúlyozod. Sajnos hogy minden fejben legyen, baromi sokat kell vele napi szinten foglalkozni. És egy kis leállás elég hogy dolgok vesszenek el. És persze fiatal is vagy. Hidd el idő kell hozzá. Az meg van. Kitartás. Hálátlan dolog a zene.
2013. febr. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Időm az sajna nem sok van. :( ÉS tényleg nem sokat szoktam gyakorolni, bár van, hogy többet, de gyakorta előfordul, hogy 1-2 hétig semennyit sajnos.
2013. febr. 26. 22:54
 3/8 anonim válasza:
Egy kis szolfézs tudás, zeneelmélet, összhangzattan nem árt. Én anno 15 évesen kezdtem el hallás után tanulni zongorán (akkor már 8 évet lehúztam szolfézsből). Ha megismered a harmóniákat, akkor könnyebb felismerni az adott dallamot.
2013. febr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
imprózzál másfél-2 órát minden nap. 3 hónapig csak úgy a levegőbe, utána akkordmenetekre, ez fejleszt a legtöbbet.
2013. márc. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És az, hogy imprózzak, az mit takar magában, amúgy köszönöm szépen a válaszod.
2013. márc. 15. 23:33
 6/8 anonim ***** válasza:
hát improvizálj dallamokat.
2013. márc. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindegy mit, csak fújjak valamit?
2013. márc. 15. 23:59
 8/8 anonim ***** válasza:
45%
kezdetben igen.
2013. márc. 16. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!