Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Caetano Veloso - Cucurrucucu...

Caetano Veloso - Cucurrucucu Paloma Ehhez hasonló zenét tudtok? Lehet akár olasz, francia, spanyol .

Figyelt kérdés
Köszönöm!

2013. febr. 28. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:

A Cucurrucucú, paloma (Turbékoló galamb) egy mexikói népdal (spanyolul éneklik), elég sokan előadták már, többek között Julio Iglesias is.


Ha a mexikói népzene érdekel, akkor keress rá pl. a "ranchera mexicana" kifejezésre a YouTube-on, találni fogsz elég sokat.

2013. febr. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Nem is tudtam, hogy eredetileg ez egy mexikói népdal. Egy film végén hallottam, ott tetszett. Igazság szerint csak hangulatában keresek hasonlót, esküvőre, míg várakzounk, aláíró dalnak, stb. Szép, lassú, mély, érzelmes dalokat keresek, amik talán annyira nem is elhíresültek.... :)
2013. febr. 28. 15:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, a ranchera pontosan ilyen. Bár abból is van vidámabb és gyorsabb, illetve lassabb. Pl. a Cielito lindo és a La paloma is nagyon híresek, hangulatukban hasonlók.
2013. febr. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen! Meghallhattam ez eredeti Cucurrucucu paloma-t, azokban tényleg lehet érezni, hogy igazi mexikói népdalok, de nekem Ceatan Veloso feldolgozása tetszik a legjobban, nagyon szép, finom, romantkis formában adja elő. Ismeritek? Ilyen tipusú dalokat ismertek, olaszt, franciás, spanyolt? :)
2013. márc. 1. 09:26
 5/6 A kérdező kommentje:
2013. márc. 1. 09:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Esetleg ez? Thalía – Brindis: http://www.youtube.com/watch?v=Eyyovv02L78


Ott a szövege is (egyetlen hiba benne ez a sor: "por regalarle a la intuición el alma mía" helyesen: "por regalarle la intuición al alma mía").

2013. márc. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!