Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 14 évesen késő elkezdeni...

14 évesen késő elkezdeni zongorán tanulni?

Figyelt kérdés

Kivételese hosszú ujjaim vannak, és már bánom, hogy nem mentem zongorázni, mert nagy előny lett volna, ezekkel a hosszú ujjakkal. Még 4 éve felvételiztem a zeneiskolába hegedűre, azóta hegedülök, de hogy őszinte legyek, sosem leltem benne örömöt. Nem is szoktam gyakorolni, de a tanárom nagyon ragaszkodik hozzám, mert szerinte (is, meg az eddigi szolfézstanáraim szerint is) abszolút hallásom van, meg mert hosszú ujjaim vannak. Tavaly felvételiztem zongorára, ahová nem vettek fel mert túlkoros voltam.

Már rettentően bánom, hogy még annak idején, 4 éve nem zongorára jelentkeztem, pedig sokan mondták, hogy ezekkel az ujjakkal, amit nekem vannak, nagyon sikeres lehettem volna. Szerintetek mit tehet az ügy érdekében? Már rettentő régóta fontolgatom a dolgot, és tudom, hogy nálam idősebbeket is vettek fel zongorára, ami nem tiszta, ugyanis nyilvánvaló, hogy kenőpénzeket fizetnek azért, hogy taníttassák magukat. Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy megérné-e abbahagyni a hegedülést azért, hogy zongorázhassak. 14 évesen, még el lehet sajátítani a dolgot? Nem késő? Félek hiábavaló lenne ezért 4 évnyi hegedülést a hátam mögé hajítani, pláne, hogy a zenekari tanárunk, és a hegedűtanárom nem akarják, hogy elmenjek.

Nem tudom, mit tegyek?!



2013. márc. 3. 15:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nincs tapasztalatom ilyen téren,mert soha nem tanultam hangszeren,de 14 évesen szerintem még semmi nem késő.Sőt!


De a kettő nem zárja ki egymást.Szerintem keress esetleg egy zongora magántanárt(biztos van ilyen is) egyszerűbb lenne és szerintem jobban is megérné,mintha most átiratkoznál másra.


Szóval én azt tanácsolom,keress egy magántanárt,de közben a hegedűt se hagyd abba,mert később lehet,hogy majd azt bánnád meg.

2013. márc. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem vágj bele sosem késő elkezdeni 14 évesen még nagy esélyed akár arra is hogy híres zenész legyél, én gitározom és szerintem sosem késő föleg ha jó a hallásod és hosszúak az ujjaid + a hegedű tanulás fejlesztette ezt szerintem kezd el
2013. márc. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, ezen én is gondolkoztam, de ehhez sajnos anyagilag nem állunk olyan helyzetben, hogy megtehessem. No meg persze zongorám sincs. (amúgy én is gitározom, a netről tanultam meg, egész jól, de gitárunk az van)
2013. márc. 3. 16:48
 4/11 anonim válasza:
egyáltalán nem késő, mert a zenei alapok megvannak. én 10 éves koromban abbahagytam a zongora tanulását, és 16 évesen orgonálni kezdtem. 2 évre rá felvettek orgona OKJ-ra,ahol 2 év után felvettek a zeneakadémiára. Lehet, hogy elcsúsztam 2 évet,( mert későn jutott eszembe, hogy művész akarok lenni,) de megérte! azt csinálom, amit szeretek.
2013. márc. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Simán. Ugyanis már vagy 10 éve nem láttam olyat, hogy valaki 14 évesen ennyi szöveget hibátlanul leírjon, szóval az IQ megvan hozzá.


Én 34 évesen kezdtem na jó, nem zongorázni, de billentyűzni. (és megyeget, igaz a valódi zongora billentyűit nehéznek érzem a szintetizáor után)

2013. márc. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, elvem, hogy aki ezt a szép nyelvet beszéli, mint a magyar, ne használjon kellemetlen internetes szlengeket, amik ma ebben a rohanó világban oly nagy népszerűségnek örvendenek. Mert a mai embernek már nincs ideje leírni azt, hogy "hogy". A mai, rohanó ember a "hogy" helyett "h"-t ír. A "vagyok" helyett "vok"-ot. És hagy' ne soroljam tovább.

De hogy a témánál maradjunk, fontolgatom a dolgot, beszélek a szüleimmel, ugyanis közeleg a felvételi a zeneiskolába, és ez lehetne az alkalom arra, hogy átiratkozhassak hegedűről, zongorára. Alszom még rá párat.

Köszönöm, az eddigi válaszokat. (:

2013. márc. 4. 19:25
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"elvem, hogy aki ezt a szép nyelvet beszéli, mint a magyar, ne használjon kellemetlen internetes szlengeket, amik ma ebben a rohanó világban oly nagy népszerűségnek örvendenek."


Ha érzelgős lennék,most biztos kicsordulna a könnyem :)

Biztos 14 vagy?Nem mellényomtál? :)


Kevés ilyen intelligens tizenéves van sajnos,és egyetértek azzal,amit írtál.Így tovább,aki ennyi idősen ilyen értelmes,annak nem akadály egy másik hangszernek az elsajátítása :)

2013. márc. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Siess kezdj hozzá én is valahogy úgy kezdtem el de most zongoratanárnak tanulok mert 3 év alatt befejztem a zeneiskolát és azt mondták hogy tehetséges vagyok hozzá azért sikerült .és most ukrajna legjobb tanárképzőjében tanulok. szóval uzsgyi neki míg nem késő
2013. márc. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki kedves válaszát.

Igen, valóban 14 éves vagyok. Nemrég töltöttem be. (:

2013. márc. 7. 21:41
 10/11 anonim ***** válasza:
ha most 9. osztályba szeretnél felvételizni akkor a zongora nem lenne megfelelő választás, esetleg gitár.
2013. jún. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!