Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Most akkor hogyan vagy ez a...

Most akkor hogyan vagy ez a pengető "dolog"?

Figyelt kérdés
Mi az h le-föl kell pengetni?? Minden számnál? Vagy én ez nem értem...:( Még nincs pengetőm.. Valaki segítsen!
2013. márc. 9. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Hát igazából ez a dolog a dal ütemétől, ritmusától függ, amit éppen játszol. Akkordnál általában a kétszer lefelé, utána föl, a következőkben pedig mindig le-föl pengetést szokták használni, de ha meghallgatsz egy dalt, amit el szeretnél játszani, egyszerűen "lehallgathatod" belőle a pengetés technikáját.
2013. márc. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
okéé! :) Köszönöm! :)
2013. márc. 9. 19:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez a kétszer lefelé, utána föl nem tudom, honnan, jött, mert baromság. Az akkordok pengetésének mindig sajátos ritmusa van, ez az adott számtól függ, kis gyakorlattal viszonylag könnyen megfigyelhető. Elég sok variáció elképzelhető. Lehet, hogy egy egész egyedi pendetési sémája van a dalnak de lehet akár végig lefelé pengetés. A szólók, illetve más dallamok pengetése más tészta, mert itt tényleg a váltott (fel-le-fel-le) pengetésre kell törekedni, így lehet a leggyorsabban és legpontosabban játszani.
2013. márc. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
nem tudom, nekem így tanították, de egyébként sosem azt a fajta pengetést használtam, max. csak így kitalált számoknál, de minden más esetben én is a föl-le pengetést alkalmazom...
2013. márc. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!