Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! Elektromos gitárt...

Csubii11 kérdése:

Gitárosok! Elektromos gitárt szeretnék venni. Ha a gépemre szeretném rákötni, akkor milyen tartozékokat kell vennem ill. kell valami programit is letöltenem a gépre?

Figyelt kérdés

8 éve zongorázom, akusztikus gitárral is elboldogulok és szeretnék megtanulni elektromos gitáron is játszani...

Ja és milyen gitár lenne megfelelő a célnak(hogy géphez kötöm)?

Rockot játszanék nagy részben!


Bármi tapasztalatotok vagy tanácsotok van örömmel elolvasom!(:



#elektromos gitár #gépre kötése #első elektromos gitár
2013. márc. 26. 11:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Programnak guitar rig (pro) például.

Kell a gitár kábele, egy 6,3 -> 3,5 jack átalakító, és már mehet is a gép mikrofon-bemenetére.

Gitár... rajtad múlik, gépre mindegyik "köthető". A 10-20e forintos kínai fadarabokat nem javasolnám, főleg ha már van tapasztalatod akusztikussal, innen viszont szinte csak a pénz dönt. Egy squier affinity 50-től indul, "alsóbb" kategóriás cort 40 környékéről, egy ibanez 90-100-tól, stb.

Rock és rock között viszont elég nagy a különbség, Pink floyd is rock, és Led Zeppelin is...

2013. márc. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Kell egy gitárkábel(Jack-Jack).

Ehhez egy átalakító, a likas oldala a gitárkábelnek, hegyes pedig a gépedbe.

De kérdezz rá nincs-e olyan kábel, amihez nem kell átalakító (gitár-gép).


2. A: audacity ingyenes, egyszerű.

vagy B: guitar rig (le lehet szedni ;), sokféle és jó effekt van hozzá

vagy egyéb

(+ ha van hangkártyád, akkor asio4all is talán kellhet)


Ezzel már szerintem lehet gitározni, bár nem biztos.

Ha nem jó a hang, nem tetszik, akkor vagy valami beállítás, vagy kitudja :D, vagy kell egy hangkártya is(ezzel már szebb hangja van).



Én basszuson játszok, de gépen ennek szörnyű hangja van.

2013. márc. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Metallev23 válasza:

Szia!


Ha elektromos gitárt szeretnél vásárolni javaslom hogy használtan vegyél gitárt Gitarshop.hu-n nézelődjél illettve kűlőnbőző hangszerboltokba: Vintage52,Árkádia,és a Mezzoforte hangszerbolt.


Én 7 éve gitározom elektromoson amilyen gitárok jó azok a következők márkák szerint: Ibanezből az RG szériából a 350DXFM 370DX és felfelé és a S szériából a S470 is egy eléggé jó gitár, Ottvan még az Epiphone is eléggé jók Rock stílúsra, valamint a Fender és a Gibson ezek elég drágák de lehet találni olcsót is használtan és ez megállja a helyét. És nem kell mégegyszer elektromos gitárt venni.


Hangkártyából én neked az EMU 1212m-et ajánlom és az Ableton 9-es Progit Rőgziteni és a Gitárt nagyon fontos ne mikrofon bemeneten vedd fel hanem Vonalból (Line-In)

2013. márc. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a Roland UA-11 Duo basszusgitárhoz is jó (basszusnak is jó hangja van vele)?

Vagy ahhoz már mást ajánlanál?

2013. márc. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Shazeen ***** válasza:

[link]


Nekem ilyen van.

2013. márc. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!