Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a véleményetek a technóról?

Mi a véleményetek a technóról?

Figyelt kérdés
Nektek tetszik? Mert szerintem a techno nem is zene, mégis sokan szeretik. Miért? Mi a jó benne?

2013. márc. 26. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Én csak a 90-es évek techno zenéit szeretem, meg akkoriban még volt színpadértéke ennek a stílusnak, nem úgy mint manapság amikor csak egy majom ugrál a pult mögött...


Példa:

http://www.youtube.com/watch?v=STpOak4iAJY


Meg ugye az ilyen zenét nem egy pár ezer forintos headsettel kell hallgatni hanem mondjuk egy komolyabb Sennheiser-el, mert így jobban átjön a hangzás.


http://www.youtube.com/watch?v=Wz-Gjfx5yzg


Szerintem sincs olyan értéke ennek a stílusnak mint a rock-nak, de néha kell a pörgés. Ez a jó benne.

2013. márc. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 gepzene ***** válasza:

Nincs ilyen "mi a jó a rockban?" "mi a jó a komolyzenében?" megközelítés. Nem azért hallgat valaki egy stílust, mert jó benne valami. Kiválasztja és hallgatja. És ahogy az alkotónak vannak korszakai, úgy a hallgatónak is. A hallgató is művész, annak minden szabadságával együtt. Az ismertebb alkotók közül a legelismertebbek (mármint a hallgatóik körében persze!) tisztában vannak vele, hogy a befogadó ugyanolyan fontos része a folyamatnak, mint az alkotó, és ennek megfelelően kezelik: megtisztelik azzal, hogy egyenrangú társként kezelik.


Még a "lelketlen" techno műfajban is van jópár olyan mű, amit bárki, aki nem nagyon elfogult, élvezettel fog hallgatni, a egy kicsit jobban odafigyel rá (gondolom evidens, hogy megtiszteljük az alkotót egy rendes hangrendszerrel, és nem rontjuk el rossz beállításokkal se...). Vannak kőkemény hardtechno számok és rettentő minimálok is, amik szerintem tényleg alázzák Jean Michel Jarre munkásságát, pedig őt is nagyon szeretem.


A legjobb elektronikus zenék egyébként teljesen "humán" módon készülnek: feljátsszák a témákat rendes zongoramechanikás keyboardon, vagy igen hangszer érzetű dobkontrollereken, meg persze sosem volt hangszereket megvalósító kontrollerek is akadnak szép számmal. Nem jobb vagy rosszabb, hanem teljesen más. Aki nem ezt keresi, az ebben nem találja meg, amit keres. Nagyon meghatározó elem, hogy milyen hangok (mi is hangszernek nevezzük, ezek szoftverhangszerek) alkotják, tehát szerves része a sound design nevű szakma (sound designerek készítik a filmek hangsávján az effekteket az utolsó neszig, sound designerek készítik a zenei producerek számára a hangminta- és hangszerpreset-könyvtárakat, és sound designernek minősül az is, aki nem előre elkészített hangokból és beállításokból dolgozik).


Hallgass végig jó cuccon, közepes hangerőn, figyelmesen egy Renny Foster - Devil's Water-t, elképesztő világa van.

2013. márc. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gépzene: Véletlenül nem egyhazai producer vagy? :DD


Egyébként igen, jól megfogalmazta.

2013. júl. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!