Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Drop-C Drop-D hangolású...

Drop-C Drop-D hangolású szólógitárhoz milyen húrokat ajánlotok?

Figyelt kérdés
Én eleinte 13-as húrkészletet akartam, de monták hogy az nagyon feszes. Szerintetek a 12-es húrkészlet már bírja a Drop-D hangolást?

2013. ápr. 2. 13:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolom, te kérdeztél a blogomon is.


Ha mindenáron a feszes húrokat szereted, próbáld ki az Ernie Ball Not Even Slinky húrt, ez .12-.56 méretű, de ha kicsit lágyabb is megteszi, akkor a Slinky Cobalt-ot, az .10-.52, vagyis a magas húrok normál, míg a mély húrok a szokásosnál jóval keményebb, feszesebb fajták.

[link]

[link]

2013. ápr. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
drop D-hez 0.10-eseket Drop C-hez pedig már 0.11-eseket ajánlok... mindkettőhöz ernie ball cobalt-ot. én Drop H(B) Hangoláshoz 12-eseket használok és már az is elég feszes , a 13-as húrt már tényleg csak mélyebb hangolásokhoz ajánlott...
2013. ápr. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én egy hónapja vettem Ernie Ball Not Even Slinky 12-56-os húrkészletet. Drop C hangolást rohadtul jól bírja, de a Drop B-t is szerintem simán elbírja..

Nemtudom, Drop D-hez szerintem eléggé feszes lenne.. ahhoz inkább a puhább Ernie Ball Beefy Slinky 11-54-est ajánlanám.

2013. ápr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!