Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha torrentről letöltök zenét,...

Ha torrentről letöltök zenét, és a seedelést letiltom az legális?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 3. 18:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%

Kezdjük ott, hogy a torrent oldalakon lévő filmek zenék 99%-a törvénytelenül van fent. Tehát szerzői jogokat sértesz a letöltésével.

A másik fele, ha már arra vetemedsz, hogy letöltesz valamit, legalább annyi gerinc legyen benned, hogy vissza is töltöd!

2013. ápr. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%

nem de attól függ milyen a torrent oldal ahol tag vagy, van ahol a le fel töltöt aránnyal kell játszani. Van ahol meg bizonyos számú torrentnél nincs seed kötelezetség és meg van adva mennyi torrentet tölthetsz le és bizonyos időnek el kell telnie hogy újra letőlthes az óldalról sedkötelezetség nélkűl de ha sedd kötelezet vagy akkor muszály visszatőlteni mertkülönben kitíltanak az oldalról h vagy jobb esetben bünti pontot kapól.

Vannak nyílvános torrent oldalak amit regisztráció nélkűl is lehet használni itt nem kötelező a vissza szedelés de illik hogy vissza ossza az ember azt amit letőlt

2013. ápr. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%

"Kezdjük ott, hogy a torrent oldalakon lévő filmek zenék 99%-a törvénytelenül van fent. Tehát szerzői jogokat sértesz a letöltésével. "


Ha jól tudom,akkor elvileg csak a feltöltés illegális,ha közzéteszed,ha letöltöd az önmagában még nem. De ha az,akkor is legjobb tudomásom szerint úgy van,hogy 24 óráig tárolhatod az adott fimet/zenét. Bár nem vagyok benne biztos,csak olyan megjegyzés alapon hozzáfűztem.

2013. ápr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Magyarországon maga a letöltés nem törvénytelen, csak a feltöltés és megosztás. Tehát ha csak letöltesz (és semmi mást nem teszel), akkor semmi törvénybe ütközőt nem teszel.
2013. ápr. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%
de miközben már töltöd le, már folyamatosan seed-el, nem?
2013. ápr. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
82%

A zene vagy film letöltése nem illegális, mivel pl. TV-ből, rádióból való felvétele sem. Ugyanakkor, a megosztás már tövénybe ütköző, hisz nem fizetted ki a jogdíjat, ahogy a TV vagy rádió teszi. De az audio, video anyagot kizárólag saját használatra töltheted le, vagyis, hogy otthon hallgasd, nézegesd. Ha a haverokat is áthívod, az már jogellenes, hisz a közzététel már jogdíjköteles!

Viszont, ez nem vonatkozik a programokra, azoknál már a letöltés is szerzői jogokat sért.


Ja, és a fentebb említett 24 órás butaságot felejtsd el, olyan kitétel nincs, azt csak a magukat legálisnak láttatni akarók találták ki. :)

2013. ápr. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 viktor123456 válasza:
65%

hit'n run amiről beszélsz, és a legtöbb tracker büntetni, ha leszeded, majd futsz a szajréval...


ha letöltötted, akkor tedd meg, hogy a minimum időig osztod, amit elvár a tracker.

2013. ápr. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Időpont ma 09:11


Én írtam azt,de akkor úgy látom nem jól tudtam a 24 órás dolgot. Elnézést :)

2013. ápr. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
66%
de nem arról volt szó, hogy az oldal szabályai szerint legális-e. honnan szeditek ezt a hülyeséget?:D hit'n'run. az egy dolog, de az nem legális vagy illegális, hanem oldaltól függően szabályellenes vagy nem.
2013. ápr. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
4%

Maga a torrentezés is illegá

lis,hiszen ahogy letöltöd,közben már töltöd is fel

2013. ápr. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!